EN

Macbook M1 má možno závažnú výrobnú vadu - praská displej

Má Macbook M1 závažnú výrobnú vadu? Apple zatiaľ mlčí.

Na internete sa začínajú šíriť príbehy zákazníkov nových Macbookov M1 s prasknutým či popraskaným displejom. Postihnuté sú modely Macbook Air M1 i Macbook Pro M1.

Spoločnosť Apple nateraz poškodené stroje čiastočne zdarma opravuje. Naneštaštie niektorí používatelia majú smolu, spoločnosť reklamáciu odmietla a vyžiadala od nich zaplatiť servis. Bohužiaľ ide o individuálny prístup. Nehovoriac o tom, že niektorí používatelia môžu mať zaplatený balík Apple Care +. Jeden z používateľov na Reddite spomínal, že 6 mesiacov starý Macbook Air M1 ležal celú noc na stole a ráno po otvorení našiel praskliny na displeji. Apple sa aktuálne k tejto závade vyjadril, že reklamáciu neuzná pretože ide o poškodenie iným predmetom. Používatelia však namietajú, že to vôbec nie je pravda a problém je v návrhu zariadenia.

Ďalší používateľ z Čiech zase tvrdí, že má rovnakú skúsenosť ale zariadenie mu bolo vymenené v rámci reklamácie. Situácia opísal tak, že položil na hranu Macbooku ruku a otvoril displej, následne došlo k prasknutiu displeja. Príčina zatiaľ nie je známa ale zdá sa, že za problémom je tenký monitor a oslabený rám v oblasti kamery.

Bohužiaľ postihnutých používateľov sú zrejme stovky až tisícky, nájdeme o tom plný web. Dúfajme, že Apple sa k problému postaví čelom a začne meniť zariadenia plošne.

Zdroj: 9to5mac, reddit, forum Apple

 

Komentáre (1)
Moje meno

Stále tenší, stále ľahší, stále viac na hovno…

Pridať nový komentár
TOPlist