MacBook Air 2012 môže mať problémy s výmenou SSD

Apple spustil program na výmenu SSD pre modely MacBook Air z roku 2012. Výmenu je možné vykonať pokiaľ sa nedá nainštalovať aktualizácia súčasného firmvéru alebo sa zistí problém.

Apple zverejnil správu o problémoch s modelmi MacBook Air so 64 GB a 128 GB SSD. Mohlo by tak dôjsť k strate dát, takže Apple teraz vymení disky zdarma podľa potrieb užívateľov.

Nie je to po prvýkrát, čo Apple musel priznať problémy so zabudovanou pamäťou. Tento raz sa jedná o SSD, ktorá bola použitá medzi júnom 2012 a júnom 2013. Chyba vzniká rovnako pri 11-palcových ako aj pri 13-palcových modeloch a týka sa to rady MacBook Air 5,1 (číslo modelu A1465) a MacBook Air 5,2 (číslo modelu A1466).

Zákazníci, ktorí si už výmenu zaplatili, môžu požadovať vrátenie peňazí. Viac informácií je možné nájsť v dokumente podpory spoločnosti Apple. Firmvér má 2 GB a vyžaduje si Mac OS X 10.7.5 alebo 10.8.3 a novšie. Aplikácia je k dispozícii cez obchod Mac App a na prevzatie v sekcii podpory na stránke Apple.com.

Kto nevie, či aj jeho MacBook je jedným z uvedenej rady, môže to zistiť pomocou systémových informácií: číslo modelu sa nachádza v prvom odseku hardvéru.

Zdroj: Winfuture.de

Pridať nový komentár
TOPlist