Ľudskí kyborgovia do 20 rokov. Je to reálne?

V poslednej dobe sa veľa hovorí o AI v pozitívnom smere alebo negatívnom. Elon Musk vyjadril znepokojenie čo sa týka AI, zrejme mal na mysli scenár z filmu Terminátor. V tomto filme americká vláda vytvorila Skynet, ktorý pracoval na princípe novej umelej inteligencie, aby mohol brániť vládne a vojenské počítače. Po spustení získal Skynet kontrolu nad všetkými počítačmi pripojenými k sieti. Vyhodnotil ľudí ako hrozbu a pokúsil sa ich odstrániť pomocou jadrových zbraní. Ray Kurzweil však má na túto tému úplne iný názor. Minulý týždeň totiž odpovedal na otázky v rámci Council for Foreign Relations, kde hovoril aj o kyborgoch.

Ray Kurzweil pracujúci pre Google odhalil neuveriteľný progres robotov a umelej inteligencie. Pokrok v tejto oblasti je citeľný ani nie z roka na rok, ale skôr zo dňa na deň. Je to úžasné, no desivé zároveň.

"Medicínski roboti sa dostanú do nášho mozgu a spoja náš neocortex s inteligentným cloudom [do roku 2029]," hovorí Kurzweil.

Vývoj údajne podľa vedcov z Google napreduje tak neuveriteľne, že už v roku 2029 sa môže zmeniť vnímanie ľudskosti v dnešnom ponímaní. Podľa odhadov bude rok 2045 natoľko zlomovým, že umelá superinteligencia prekoná ľudí.

Počas zasadnutia tejto "Rady pre zahraničné vzťahy", Kurzweil vyjadril veľa zaujímavých úvah. Hovoril o tom, že svet má menej hladu a chudoby než kedykoľvek predtým. Tiež hovoril, že od konca druhej svetovej vojny prešlo iba 72 rokov, ale stále existujú nepokoje a nezhody medzi ľuďmi, no napriek tomu sa môžeme tešiť najpokojnejšiemu obdobiu v histórii našej civilizácie. Vyjadril tiež myšlienku, že všeobecne ľudia vnímajú AI ako niečo čo ohrozuje pokrok, ktorý sme spoločne urobili a môže to viesť k nášmu vyhynutiu. Kurzweil však tento názor nezastáva. Namiesto toho poukazuje na to, že dokážeme žiť v súlade s AI. Túto myšlienku spojil s množstvom demokratických krajín v dnešnej dobe.

"Môžete spočítať počet demokracií pred sto rokmi na prstoch jednej ruky, môžete spočítať počet demokracií pred dvoma storočiami na jednom prste. Svet sa stal pokojnejším. Naše informácie o tom, čo nie je v poriadku so svetom, sa exponenciálne zlepšujú," povedal Kurzweil.

Pri pohľade do budúcnosti je Kurzweil presvedčený, že sme na rýchlej ceste k tomu, aby sme sa stali kyborgmi, ale nie takými ako to poznáme z holywoodských filmov, čiastočne z mäsa a čiastočne z kovu, ako napríklad Robo-Cop. Skôr myslel implantáciu čipu do mozgu namiesto smartfónu v ruke.

Je dosť ťažké si to predstaviť, ale z minulosti vieme, že 90% predpovedí tohto futuristu sa splnilo.

Zdroj: hothardware

Pridať nový komentár
TOPlist