Linux Mint 20.3 je tu!

Tvorcia slobodného operačného systému Linux Mint, uvoľnili jeho novú verziu.

Populárny linuxový operačný systém Mint sa predstavuje v novej verzii, s číselným označením 20.3 Una. Novinku si môžete stiahnuť priamo zo stránok projektu, alebo ak už máte nainštalovanú staršiu verziu systému, bude vám ponúknutá aktualizácia. Tvorcovia nový systém vydali pod troma grafickými nadstavbami - Mate, Xfce a Cinnamon. Pritom posledne menované prostredie prichádza aj v novej verzii pod číslom 5.2, kde pribudol napríklad nový widget kalendára.

Zmenou si prešla aj grafická stránka okien, ktoré prešli z ostrých hrán na zaoblené. Taktiež boli zväčšené tlačidlá v záhlaví okien, ale bola zlepšená aj podpora tmavého režimu. Pribudol aj nový program Thingy, ktorý si pamätá posledné vami čítané dokumenty, aj so sledovaním pokroku v čítaní, takže budete vedieť pokračovať tam, kde ste skončili. Vylepšený bol aj program na sledovanie internetových televízií - Hypnotix, kde si prešli zmenou ikony vlajok štátov a pribudlo vyhľadávanie.

Nový OS je založený na linuxovej distribúcii Ubuntu 20.04 LTS, čo znamená, že systém bude podporovaný do roku 2025. Autori distribúcie popritom už usilovne pracujú na novej verzii systému s číslom 21, ktorý by mal byť vydaný v máji tohto roka.

Zdroj: Neowin, Wikimedia,

Pridať nový komentár
TOPlist