Linux Mint 20.2 sa pomaly blíži

Komunita okolo Linuxovej distribúcie Mint pracuje na nových verziách.

Linuxová distribúcia Mint patrí k pomerne populárnym distribúciám vo svete Linuxu. Mint je postavený na základoch operačných systémov Debian a Ubuntu, ale tam to aj končí a autori distribúcie prinášajú pekne upravený a vyladený systém. Môžete si ho stiahnuť z oficiálnych stránok zadarmo a zároveň si môžete vybrať hneď z niekoľkých verzií pracovných prostredí: Cinnanom, Mate a Xfce. Potom vám už len stačí si systém skopírovať na USB kľúč, napríklad pomocou programu Unetbootin, ktorý vytvorí z obyčajného USB kľúča - bootovateľný.

Aktuálne prebieha veľké testovanie nových verzií Linuxu Mint 20.2, ktorá dostala názov Uma. Testovanie samotné má byť robené na poslednú chvíľu, než sa ho tvorcovia systému rozhodnú uvoľniť. Bohužiaľ, jednotlivé verzie neprechádzali úspešne testami, ale nakoniec sa jednotlivé systémové verzie podarilo autorom odladiť. Mint-u tak už nič nebráni testovaniu. Nová verzia má priniesť novú XApp aplikáciu Bulky na hromadné premenovávanie súborov, ale aj novú verziu správcu súborov - Nemo. Ten sa bude nachádzať v prostredí Cinnanom. Tak isto sa môžete tešiť na program Warpinator, pomocou ktorého môžete posielať veľké súbory medzi počítačmi.

Beta testovanie všetkých verzii by malo trvať približne dva týždne, než dôjde k uvoľneniu systému pod hlavičkou - Stabilný.

Zdroj: Neowin, LinuxMint,

Pridať nový komentár
TOPlist