Linus Torvalds odkazuje nVidii: "F*ck you!"

, Autor: Gudas

Tvorca Linuxu považuje nVidiu za najhoršiu spoločnosť, čo sa týka spolupráce a podpory na otvorenom operačnom systéme.

Vo fínskom Otaniemibol na rozhovor pozvaný zakladateľ a tvorca Linuxu, Linus Torvalds. Padla aj otázka od majiteľky notebooku s grafickým čipom od nVidie, ktorá sa posťažovala na chýbajúcu podporu technológiu Optimus pod Linuxom. Torvaldsovi otázka padla vhod a vyjadril svoju frustráciu ostrými slovami "F*ck you, nVidia!" aj príslušným gestom.

Spoločnosť nVidia považuje Torvalds za vôbec najhoršiu, čo sa týka podpory operačného systému Linux. Príde mu to zároveň zvláštne, keďže sa firma snaží presadiť na trhu s čipmi pre zariadenia so systémom Android, založenom práve na linuxovom jadre.


Téma nVidia sa preberá od 48. minúty videa

Propietárny ovládač pre svoje grafické čipy ponúka nVidia už dlhé roky, fungoval aj projekt Nvidia-Legacy, ktorý priniesol otvorený kód, aj keď len pre 2D režim. Nezávislí vývojári sa však pustili do vlastného projektu, ktorý by mal pokryť podporu čipov od nVidie - Nouveau. Po spustení vývoja týchto ovládačov firma prestala pracovať na Legacy verzii, na nových sa nepodieľa.

 

Kľúčové slová
Linux, nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Linus Torvalds odkazuje nVidii: "F*ck you!"

na ktorom case je to fuck you ?

uz nic uz som nasiel

Re: Linus Torvalds odkazuje nVidii: "F*ck you!"

0:49:56 ;) aj pre ostatnych :D

Re: Linus Torvalds odkazuje nVidii: "F*ck you!"

fuck you je presne v 50tej minute :)

Re: Linus Torvalds odkazuje nVidii: "F*ck you!"

Trochu bulvarny nadpis, kedze o nvidii sa tam toho az tak vela nepovedalo. Ale oplati sa to pozriet cele, nielen hladat to f*ck you. Linus je mimoriadne inspirativny clovek.

Re: Linus Torvalds odkazuje nVidii: "F*ck you!"

keby linux podporoval DX, tak neviem ci by som mal windows.

re

Pay attention to this essaysleader agency and order essay online from the best company to receive perfect academic writing service.

Poslať nový komentár

TOPlist