Life360 má údajne predávať dáta o svojich používateľoch

Na svetlo sveta sa dostali informácie, o údajnom predávaní informácií o polohe jednotlivých majiteľov sledovacích zariadení.

Organizácia Markup zverejnila správu, podľa ktorej spoločnosť Life360 predáva informácie o približne 31 miliónoch používateľoch tejto služby. Firma má tieto údaje predávať takzvaným dátovým maklérom a úradom Spojených štátov amerických, pričom informácie o polohe si môže v podstate ktokoľvek kúpiť. Spoločnosť Life360 má byť pritom jeden z najväčších dodávateľov informácii o lokalite používateľov.

Life360 sa vo svojich podmienkach o používaní jej služieb zmieňuje, že predáva údaje o svojich používateľoch. Problémom má byť nedostatočná ochrana osobných údajov, čo zahŕňa aj slabú anonymizáciu. To by v konečnom dôsledku malo viesť až k spätnému vypátraniu konkrétnych majiteľov "bluetooth trackerov". Spoločnosť sa v tomto prípade bráni, pričom sa odvoláva na zmluvy, ktoré zakazujú budúcim majiteľom dát spätne identifikovať jednotlivých používateľov.

Predávanie informácií predstavuje pre spoločnosť Life360 jeden z hlavných príjmov. vďaka ktorému môžu majitelia využívať služby "zadarmo", akými sú napríklad: monitorovanie stavu batérie, odhadovaný čas príchodu, správy o rodinných jazdách a zdieľanie polohy. Spoločnosť popritom argumentuje, že vďaka svojim službám dokázala zachrániť množstvo ľudských životov.

Zdroj: Gizmodo,

Pridať nový komentár
TOPlist