LIDAR technológia spoločnosti Luminar sa dostane aj do lietadiel spoločnosti Airbus

Spoločnosť Luminar Technologies, ktorá vyvíja hardvér a softvér LIDAR technológie pre automobily, ohlásila partnerstvo so spoločnosťou Airbus UpNext, dcérskou spoločnosťou spoločnosti Airbus SE.

Luminar je spoločnosť vyvíjajúca technológiu autonómneho riadenia spolu s potrebnými senzormi a softvérom, ktorá získala viac ako 50 priemyselných partnerov vrátane ôsmich z prvej desiatky najlepších svetových výrobcov automobilov. V roku 2020 spoločnosť podpísala prvú výrobnú dohodu na vývoj autonómnych spotrebiteľských vozidiel so spoločnosťou Volvo, pričom nedávno tiež uzavrela dohody so spoločnosťami Daimler Truck AG a Mobileye (dcérska spoločnosť spoločnosti Intel).

Cieľom nového partnerstva so spoločnosťou Airbus UpNext je poskytnúť budúcim letovým technológiám „rýchly vývoj v oblasti vývoja, hodnotenia, dozrievania a validácie nových produktov a služieb, ktoré zahŕňajú radikálne technologické objavy,“ uviedla spoločnosť Luminar. Tímy odborníkov z oboch spoločností budú úzko spolupracovať na zdokonalení snímania, vnímania a schopností na úrovni systému, aby nakoniec umožnili bezpečný autonómny let. Toto úsilie je súčasťou nového ekosystému Airbus Flightlab, ktorý bol spustený v januári 2021 a ktorý pokrýva všetky obchodné línie spoločnosti Airbus.

„Ako najväčší svetový výrobca lietadiel má spoločnosť Airbus históriu stanovenia novej latky pre budúcnosť leteckého priemyslu. Sme schopní priamo znovu uplatniť to, čo sme dosiahli pre automobilový priemysel, v leteckej doprave,“ uviedol generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Luminar Austin Russell. Primárnym cieľom platformy je zvýšiť bezpečnosť lietadiel a v konečnom dôsledku umožniť autonómnu prevádzku s automatickou detekciou prekážok. Technológia spoločnosti Luminar je založená na jej LIDAR senzoroch, ktoré emitujú laserové impulzy na presnú detekciu objektov pomocou skenovania prostredia v 3D.

„Partnerstvo so spoločnosťou Luminar, lídrom v odbore bezpečných autonómnych technológií, nám pomôže definovať a preskúmať ďalší krok k autonómnejším letovým vozidlám,“ uviedla generálna riaditeľka spoločnosti Airbus UpNext Dr. Sandra Bour Schaeffer.


Prečítajte si tiež: Veľká Británia by mala do konca roka povoliť „samojazdiace“ autá


 

Zdroje: Luminar

Pridať nový komentár
TOPlist