LG V20 s dvojicou displejov oficiálne predstavený – nugát na palube a nadštandardné audio

 
Spoločnosť LG oficiálne predstavila nástupcu V10. Aj novinka má druhý displej, ktorý je tentokrát väčší ako u predchodcu. Pribudol aj druhý objektív na zadnú stranu, kvalitné audio a Android 7.0 Nougat.

LG nesklamalo a skutočne predstavilo nástupcu smartfónu V10, ktorý priniesol dvojicu displejov na prednej strane. Zvesti o V20 sa začali šíriť začiatkom augusta, no dnes je všetko oficiálne a definitívne. Čo sa konštrukcie a dizajnu týka, tak podobne ako V10 aj novinka si ponecháva robustnejšiu konštrukciu, ktorú na zadnej strane zdobí kovový kryt. Ten je navyše možné jednoduchým stlačením odklopiť a vymeniť batériu.
 
Už na fotografiách pôsobí V20 veľkým dojmom a telefón veru veľký aj je. Jeho primárny IPS LCD displej má totiž uhlopriečku 5,7“ a rozlíšenie 1440x2560 px. Rovnako ako u predchodcu nájdeme aj tu sekundárny displej nad tým hlavným. Jeho rozlíšenie je 1040x160 px. Veľkosť nebola zatiaľ spomenutá, no je väčší ako u V10 nakoľko dokáže zobraziť až 24 číslic. Znaky na displeji sú jasnejšie a font je lepšie čitateľný. V20 navyše poskytuje širšie možnosti nastavenia tohto displeja. Inak však tento displej slúži na rovnaké účely – zobrazovanie notifikácii, času a iných informácii.
 
 
Pod kapotou nájdeme výkonnú 4-jadrovú SoC Snapdragon 820 s taktom 2,15 GHz, ktorej súčasťou je grafické jadro Adreno 530. Operačná pamäť LPDDR4 má veľkosť 4 GB a vstavané úložisko je veľké 64 GB. V prípade jeho nedostatku môžete použiť microSD karty do 2 TB. Batéria má kapacitu 3200 mAh a je možné ju rýchlo dobiť vďaka podpore Quick Charge 3.0.
 
Výrazná zmena nastala v oblasti fotografických schopností. V20 pridáva oproti V10 druhý objektív na zadnú stranu. Hlavný objektív má 16 Mpx a disponuje optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/1.8. Druhý objektív má rozlíšenie 8 Mpx, clonu f/2.4 a široký uhol snímania 135 stupňov. Duálny fotoaparát však neslúži pre súčasné snímanie a pre skladanie fotiek dokopy. V menu fotoaparátu je možné vyberať spomedzi týchto 2 objektívov podľa toho, čo chcete fotiť. Keď chcete napríklad vyrobiť širokú panorámu, zvolíte 8Mpx fotoaparát. Hybridný autofokus pozostávajúci z fázového alebo laserového zaostrovania nechýba. Pod fotoaparátmi nájdeme skener odtlačkov prstov. Predný fotoaparát dostal rozlíšenie 5 Mpx, clonu f/1.9 a ponúka rozšírený režim, kedy kamera sníma v 120-stupňovom uhle. Oproti V10 je predný fotoaparát o 34 % jasnejší.
 
 
Fotoaparátu pomáha aj nová funkcia Steady Record 2.0 od Qualcommu. Ide o stabilizačný systém, ktorý s príchodom V20 zažíva debut na LG zariadeniach a pomáha dosiahnuť menej roztrasené zábery, znižuje latenciu a vplyv stačenia spúšte na výsledne zábery.
 
Smartfón poteší aj používateľov, ktorí si potrpia na kvalitnejší audio výstup. Ako bolo nedávno avizované, V20 obsahuje ako prvý smartfón na svete 32-bitový quad DAC pozostávajúci z čipu ESS Sabre ES9218. Aj s menej kvalitnými slúchadlami by ste si tak mali vychutnať čistejší zvuk, skutočný prínos tohto prevodníka však ocenia majitelia kvalitných slúchadiel, nakoľko systém prináša redukciu harmonického skreslenia, redukuje šum a zvyšuje dynamický rozsah. Nielen prehrávanie, ale aj nahrávanie zvuku sa na V20 dočkalo vylepšení. Mikrofón je schopný zaznamenať čistý zvuk aj na veľmi rušných miestach ako sú koncerty. Smartfón vie nahrávať zvuk v bezstratovom formáte FLAC 24-bitovej hĺbke a v 48 kHz alebo až v 192 kHz.
 
LG V20 obsahuje všetky moderné komunikačné technológie ako najmodernejšiu Wi-Fi 802.11ac, GPS, A-GPS, NFC, Bluetooth 4.2, USB typu C či LTE-A. Operačným systémom je najnovší Android 7.0 Nougat s nadstavbou LG UX 5.0. Čo sa dostupnosti a ceny týka, tu sú informácie veľmi skromné, respektíve žiadne. LG sa k týmto témam nevyjadrilo, no predpokladá sa cena bude okolo $700. Smartfón bude dostupný v sivej, striebornej a ružovej farbe.
Zdroj: phonearena
 
Pridať nový komentár
TOPlist