LG V20 bude prvý smartfón s 32-bitovým Quad audio prevodníkom

 
Spoločnosť LG o nadchádzajúcom špičkovom smartfóne V20 prezradila, že bude ako prvý na svete disponovať 32-bitovým Quad DAC.

O nástupcovi V10 s dvojicou displejov sme prvýkrát oficiálne of LG počuli na prelome mesiacov. Poznáme aj dátum oficiálneho predstavenia V20, ktorým bude 6. september. Spoločnosť už pri prvých zmienkach o smartfóne nešetrila chválou a o telefóne hovorí ako o smartfóne, ktorý nastaví nové štandardy pre high-end triedu. Tento plán teraz firma potvrdzuje oznámením, že LG V20 bude ako prvý smartfón sveta disponovať 32-bitovým Quad DAC (prevodník z digitálneho signálu na analógový).
 
Takýto prevodník by podľa slov LG mal prispieť k tomu, že keď si k telefónu pripojíte drôtové slúchadlá, tak prehrávaná hudba bude ostrá a čistá a priblíži sa živému koncertu. V porovnaní s tradičnými DAC by Quad DAC v LG V20 mal produkovať o 50% menej okolitého ruchu. Prevodník bude pochádzať od firmy ESS, ktorá znalcom audia zrejme niečo hovorí a jej súčiastky je možné nájsť v lepších audio riešeniach. ESS dodávala prevodník aj pre LG V10.
 
 
Zvyšné špecifikácie hovoria o 5,7“ obrazovke s rozlíšením 1440x2560px. Druhý displej bude mať neznáme rozlíšenie a uhlopriečku. Srdcom procesora bude 4-jadrový SoC Snapdragon 820 s grafickou časťou Adreno 530. RAM bude mať kapacitu 4GB a zadný fotoaparát poskytne rozlíšenie 21Mpx. Operačným systémom bude najnovší Android 7.0 Nougat. Ide však o zatiaľ nepotvrdené špecifikácie s výnimkou operačného systému, ten je istý.
 
Zdroj: phonearena
 
lu
Pridať nový komentár
TOPlist