EN

LG ukázalo možnosti 6G sietí

5G siete sa stále postupne budujú, ale LG už ukazuje možnosti 6G sietí.

Siete piatej generácie sú tu s nami približne tri roky, kým u nás sa ešte stále postupne stavajú. Juhokórejská spoločnosť LG už aktívne pracuje na výskume a vývoji BTS staníc šiestej generácie. Výrobca domácich spotrebičov, počítačov, televízorov a mnohých ďalších produktov sa nedávno pochválil svojimi pokrokmi v segmente mobilných sietí. Presnejšie sa tak stalo na podujatí Korea Science and Technology Exhibition (22. - 24. 12. 2021). Samozrejme, ide len o technologické demo.

Na rodiacej sa technológii spolupracuje spoločnosť LG spolu s nemeckým výskumným inštitútom Faunhofer. Prvý vysielač je umiestnený v nemeckom hlavnom meste Berlín. Obom subjektom sa ešte počas augusta tohto roka podaril úspešný prenos dát na vzdialenosť sto metrov, pričom prenos prebiehal v terahertzovom (THz) pásme. Samotná 6G technológia je schopná operovať v rozmedzí 100 GHZ až 10 THz. Výskumníkom sa tiež podarilo preniesť dáta rýchlosťou 1 terabit za sekundu.

Do nasadenia ostrej verzie musia výskumníci vyriešiť ešte niekoľko problémov, akými sú napríklad vysoké straty počas prenosu a krátky dosah signálu. Okrem toho spoločnosť LG Electronics v spolupráci s Keysight Technologies Inc. demonštrovali technológiu Adaptive beamforming, ktorá prevádza smer lúčov podľa zmien kanálov na pozícii prijímača. Taktiež bola prezentovaná technológia full-duples (FDR), ktorá dokáže prijímať a vysielať v rovnakom frekvenčnom pásme.

Zdroj: Gizchina,

Pridať nový komentár
TOPlist