EN

LG sľubuje 3 roky Android aktualizácií napriek ukončeniu výroby smartfónov

Juhokórejský technologický gigant LG oznámil, že bude naďalej poskytovať aktualizácie operačného systému Android používateľom prémiových smartfónov tejto značky po dobu troch rokov, a to napriek svojmu odchodu zo smartfónového priemyslu.

Spoločnosť LG, ktorej smartfóny predstavujú len necelé dve percentá na trhu, kvôli neustálym stratám počas predchádzajúcich rokov ukončí vývoj a výrobu mobilných telefónov od leta tohto roku. „Očakáva sa, že ukončenie podnikania v oblasti mobilných telefónov bude dokončené do 31. júla,“ uviedla spoločnosť LG, pričom existujúce modely si bude možné kúpiť aj naďalej (kým budú na sklade).

Spoločnosť oznámila, že aj naďalej bude poskytovať aktualizácie platforiem pre všetky svoje prémiové modely smartfónov, ktoré sa v súčasnosti používajú. Spoločnosť uvádza, že takéto zariadenia „dostanú od roku nákupu až tri iterácie aktualizácií operačného systému Android“. Keďže spoločnosť Google vydáva nové verzie operačného systému Android raz ročne, mali by smartfóny LG vydané v roku 2021 dostať až trojročné aktualizácie.

„Garancia troch aktualizácií operačného systému sa vzťahuje na prémiové telefóny LG vydané v rokoch 2019 a novších (série G, V, VELVET, Wing), zatiaľ čo niektoré modely roku 2020, ako napríklad LG Stylo a K, dostanú dve aktualizácie operačného systému,“ upresnila spoločnosť LG spolu s informáciou, že smartfóny bude stále vyrábať až do konca druhého štvrťroka, a že používatelia, ktorí si kupujú nové zariadenia, by mali očakávať servisnú podporu a aktualizácie bezpečnostného softvéru „pre určité zariadenia po určitý čas“.

Google každý mesiac vydáva nové bezpečnostné záplaty na riešenie potenciálne závažných zraniteľností v operačnom systéme Android a mnoho výrobcov telefónov (vrátane spoločnosti LG) sa snaží tieto opravy poslať používateľom čo najskôr na zaistenie najlepšej ochrany dát a funkčnosti zariadení. Otázne však zostáva, či bude LG naďalej vydávať aktualizácie tak často, ako doteraz, alebo prejde na dlhší cyklus, čím by mohli byť tieto zariadenia náchylnejšie na ich napadnutie.


Prečítajte si tiež: POZOR na Android spyware, ktorý sa vydáva za aktualizáciu systému!


 

Zdroje: LG Newsroom

Pridať nový komentár
TOPlist