LG skončí s výrobou lacných smartfónov

LG sa chce zamerať na výrobu prémiových zariadení.

Spoločnosť LG Electronics v pondelok (07. 12. 2020) uviedla, že reorganizovala svoju divíziu mobilných telefónov, aby zvýšila outsourcing svojich smartfónov nižšej a strednej triedy, čo podľa analytikov predstavuje pokus o zníženie nákladov a konkurenciu čínskym výrobcom. "Podľa Strategy Analytics sa v prvom štvrťroku 2013 umiestnila na 3. mieste na globálnom trhu so smartfónmi spoločnosť LG, no aktuálne nie je ani medzi siedmimi najlepšími v treťom štvrťroku tohto roku po tom, čo stratila priečku medzi čínskymi výrobcami smartfónov ako Huawei, Xiaomi, Oppo a Vivo," tvrdí výskumná firma Counterpoint.

LG totiž vykázalo stratu 22 kvartálov po sebe. Týmto rozhodnutím sa chce sústrediť len na výrobu prémiových zariadení a výrobu nižšej a strednej triedy prenechá OEM výrobcom. Tí by sa mali postarať o vývoj či výrobu smartfónu a akurát ešte nahrajú softvér od LG a "nalepia nálepku" LG.

„LG vie, že súťaží s čínskymi konkurentmi, nie s Applom alebo Samsungom, no zároveň sa snaží zvýšiť cenu svojich modelov nižšej triedy za cenu použitia ODM výrobcov, ktorých používajú čínske firmy,“ povedal analytik spoločnosti Tom Kang Kontrapunkt,.

Zdroj: Reuters,

Pridať nový komentár
TOPlist