LG si patentoval rolovateľný telefón s druhým displejom

Dizajn telefónov s rolovacím displejom je momentálne jedným z najhorúcejších nápadov mobilného priemyslu a asi najďalej s ním pokročili v LG.

Kórejská spoločnosť medzitým predviedla aj funkčný prototyp s modelom LG Rollable. Ten vzbudil pomerne veľké nadšenie pri odbornej i laickej verejnosti a vkladajú sa do neho veľké nádeje. Možno ale nebude vo svojej kategórii osamotený, pretože sa na svetlo dostal aj ďalší podobný patent LG s rolovacím displejom. Telefón v tomto patente má navyše ešte sekundárny displej na zadnej strane, takže môže teoreticky ponúknuť ešte viac. Na patent upozornili na serveri LetsGoDigital a ide o patent podaný čínskemu úradu CNIPA. Sprevádza ho navyše 26 náčrtkovk. Dominantou celého telefónu je samozrejme rolovací výsuvný displej na prednej strane, ktorý v maximálnej veľkosti navýši veľkosť o 40%. Na zadnej strane je potom štandardný sekundárny displej s masívnym vykrojením pre trojicu fotoaparátov. Zaujímavá je určite aj kompletná absencia portov alebo tlačidiel, ale to môže byť len pre potreby dizajnových náčrtkov.

Ako vždy je samozrejme neisté, či sa od patentu niekedy vôbec dostaneme k nejakej realizácii podobného projektu. Ostatne mobilnej divízie LG na tom nie je nijako závratne a ich posledné počiny ako LG Velvet alebo LG Wing patrili po finančnej stránke k prepadákom. Dokonca sa v poslednej dobe v podstate nepretržite špekuluje o celkovom predaji mobilnej divízie. Takže budúcnosť nového patentu, a v podstate aj LG Rollable je stále vo hviezdach, aj keď sa na ňom stále veľmi usilovne pracuje.

Zdroj

Pridať nový komentár
TOPlist