Levitujúce reproduktory

V snahe zaujať na trhu sa spoločnosti predbiehajú v nápadoch. Levitujúce reproduktory sú celkom dobrým lákadlom.


Je jasné že nepôjde o žiadnu mágiu ale len o elektromagnet, ktorý dovoľuje reproduktoru sa vznášať. Prvým levitujúcim reprodutorom je Tajwanský, jednoducho nazvaný Floating Bluetooth Speaker. Spoločnosť ASWY sídliaca v Taipei ho ukázala na IFA 2014 v Berlíne. Podľa návštevníkov hodnotiacich ich reproduktor je kvalita prednesu celkom dobrá. Spoločnosť mala na IFA aj odhlučnenú miestnosť na vypočutie kvality prednesu. Reproduktor má výkon 3W, batériu ktorá ho vydrží napájať 5 hodín a pripojiteľnosť zabezpečuje Bluetooth 4.0.

 

Zariadenie má aj 3,5 mm vstupný stereojack, integrovaný mikrofón a je použiteľné aj na telefonovanie. Reproduktor funguje aj bez základne. Výrobca si zaň pýta $149 a predaj začne začiatkom novembra. Ďalším priamym konkurentom je levitujúci reproduktor od startupovej spoločnosti Om One, ktorá zbiera finančné prostriedky na spustenie výroby pomocou stránky tilt.com. Reproduktor sa nad základňou vznáša 3cm a je pripojiteľný taktiež cez Bluetooth 4.0. Streamovať naň môžte napríklad hudbu zo Spotify.

Batéria ho vydrží napájať 15 hodín a je kompatibilný tak ako predchádzajúci reproduktor, so všetkými Bluetooth zariadeniami. Dokáže generovať zvuk až na hladine 100 decibelov za použitia 3 watového zosilňovača. Výrobca si zaň pýta $179 v základnej verzii a v podobe diskogule až $299. Na trh by mal prísť až začiatkom januára 2015.

Pridať nový komentár
TOPlist