EN

Lenovo predstavilo inovačné nástroje pre zjednodušenie video-konferencií

Novinky určite ocenia ako veľké, tak aj malé spoločnosti, prípadne jednotlivci.

Spoločnosť Lenovo predstavila v priestoroch firmy Datacomp na Jarabinkovej ulici v Bratislave svoje priestory vyhradené pre jej produkty. V rámci uvedenia nových priestorov predajne boli predstavené aj nové produkty zamerané hlavne pre spoločnosti.

Medzi také patria produkty patria produkty z rodiny ThinkSmart - IP Controller, Cam, Bar/Bar XL a nakoniec Bar 180. Práve posledný model predstaveniu dominoval. V podstate sa jedná o inteligentný reproduktor s mikrofónom, spojený s "webkamerou", pozostávajúcou z troch optických snímačov. Na vývoji spolupracovala spoločnosť Lenovo s firmou Jabra. Možnosti novinky boli zaujímavé, ale medzi najzaujímavejšiu funkciu patrilo aktívne sledovanie osôb a následné prispôsobovanie obrazu.

Ďalšou nemenej zaujímavou novinkou bolo zariadenie - ThinkPad X1 Fold. Tento skladací tablet poháňa Intel Core i5/i7 12th vPro, ktorému sekunduje 32 GB RAM a až 1 TB vnútorné úložisko. Nemenej zaujímavý je aj displej novinky, ktorý má v otvorenom stave "plných" 16,3 palcov, s rozlíšením 2560 x 2024 pixelov. Batéria má v základe 48 Whr, ale v rámci konfigurácie je možné rozšíriť jej kapacitu o ďalších až 16 Whr. Vďaka základnej kapacite batérie je zariadenie schopné pracovať na jedno nabitie až 4 hodiny.

Spoločnosť Lenovo myslela aj na aktuálnu generáciu Z, teda budúcich zamestnancov. Pre nich si technologický gigant pripravil až dva notebooky ThinkPad Z13 a ThinkPad Z16, ktoré sú zamerané hlavne na dizajn a udržateľnosť. Obe novinky používajú procesory od výrobcu AMD z rady Ryzen 7000, ktoré sú zároveň energeticky úsporné a umožnia svojim majiteľom pracovať a 20 hodín na jedno nabitie.

Za zmienku stojí aj pracovný notebook Lenovo ThinkPad X1 Carbon, ktorý používa najnovšie procesory z rady Intel Core Ultra. Novinka dostala "do vienka" aj komunikačnú lištu, kde sa nachádza webkamera s rozlíšením 5 Mpix. Veľkého vylepšenia dostal aj samotný TrackPoint, ktorý si môžu používatelia lepšie prispôsobiť pre prácu s notebookom.

Tlačová správa

Pridať nový komentár
TOPlist