Lenovo odhaľuje svoj prvý viacrežimový Yoga tablet

Spoločnosť Lenovo, líder v oblasti viacrežimových počítačov, uvádza na slovenský trh svoj prvý viacrežimový Yoga Tabletpredstavený v živom prenose za prítomnosti Ashtona Kutchera, nového produktového inžiniera spoločnosti.

 Lenovo je známe svojím priekopníctvom na poli inovatívnych viacrežimových zariadení, ako je napríklad konvertibilný notebook Yogaa teraz ponúka užívateľom nový spôsob, ako vyťažiť zo svojich tabletov maximum.

Inovatívny Yoga tablet ponúka tri unikátne režimy, ktoré poskytujú spotrebiteľom lepší spôsob využitia tabletu. S režimami Tablet, NaklonenieStojan, sa zariadenie prispôsobuje tomu, ako ho ľudia používajú a nenúti ich, aby sa, naopak, oni prispôsobovali jeho technológii. Yoga tablet má navyše netradične dlhú výdrž batérie, a to až 18 hodín1, vďaka čomu sa hodí k  ultramobilnému životnému štýlu svojich užívateľov.

„Zistili sme, že ľudia používajú tablety prevažne tromi spôsobmi. Na základe tohto, sme boli schopní prelomiť ľady v mori dizajnovej jednotvárnosti a dokázali sme tak priniesť lepší spôsob, ako čítať, prehliadať internetové stránky, pozerať filmy a pracovať s obsahom,” povedal Liu Jun, senior viceprezident a prezident spoločnosti Lenovo Business Group. „Keďže spotrebitelia neustále požadujú nové, inovatívne viacrežimové produkty, s nadšením môžeme privítať na palube Ashtona Kutchera, ktorý je vďaka svojim bohatým skúsenostiam s prácou s obsahom, veľkým prínosom pre vývoj doplnkového hardvéru.“

Tablet Yoga: Vďaka trom režimom a dlhšej životnosti batérie, poskytujú tablety lepšie možnosti

Jedna veľkosť nevyhovuje všetkým, a to najmä v prípade tabletov. Dizajnéri a inžinieri spoločnosti Lenovo sa postavili výzvam, ktorým čelia užívatelia: únava pri držaní a používaní tabletu; chýbajúci podporný mechanizmus v polohe, keď je tablet položený na plochom povrchu a nevhodný pozorovací uhol pri jeho položení na stôl. Tieto problémy užívateľov, inšpirovali spoločnosť Lenovo k tomu, aby vytvorila jedinečné režimy Yoga tabletu.

S exkluzívnym cylindrickým držadlom je tablet navrhnutý tak, aby v režime Tablet, padol užívateľovi do ruky. Zatiaľ čo iné tablety je potrebné držať  v oboch rukách, Yoga tablet sa pohodlne drží aj v jednej a užívateľovi tak ponúka lepšiu kontrolu nad zariadením.Vďaka režimu Tablet sú činnosti ako čítanie, návšteva sociálnych sietí a prezeranie webu, oveľa jednoduchšie a tablet je možné držať v ruke podobne ako pri čítaní časopisov.

Pri zmene Yoga tabletu do režimuStojan, jednoducho pootočíte stranu valca o 90° až vysuniete stojan tabletu, vďaka ktorému ho môžete postaviť na stôl. Užívatelia môžu využiť pozorovací uhol 110° alebo 135°, aby tak mohli pohodlne sledovať obsah. RežimStojan uľahčuje pozerať filmy, realizovať videohovory a ovládať desaťbodovú dotykovú obrazovku bez použitia dodatočného príslušenstva.

V režime Naklonenie, je možné písať priamo na tablete, hrať hry a surfovať po internete, a to všetko pod lepším uhlom. Ak chcú mať užívatelia ešte lepší zážitok z viacerých režimov a z bohatého obsahu, môžu si aktivovať softvér, ktorý rozozná režimy Tablet a Stojan a automaticky zobrazí najčastejšie spúšťané aplikácie.

Viacrežimový Yoga tablet neprináša len lepšiu použiteľnosť. Ponúka tiež podstatne dlhšiu výdrž batérie, a to až 18 hodín1, čo je podstatne viac, ako ponúkajú ostatné tablety. Cylindrická rúčka obsahuje výkonné duálne batérie, ktoré sú na rozdiel od iných tabletov, typické pre notebooky. Yoga tablet umožňuje dokonca nabíjanie iných zariadení, napríklad smartfónov, prostredníctvom jeho USB „On-the-go”2. 10-   a 8- palcové WiFi modely sú poháňané procesorom MT8125 a 3G modely sú poháňané štvorjadrovým procesorom MT8389, a to s kapacitou 16 alebo 32GB a s operačným systémom Android 4.2. Vybavené sú Dolby® audiom, vďaka čomu vytvárajú predné reproduktory Yoga tabletu, silný zvukový zážitok cez reproduktory zariadenia a slúchadlá.

Obidva modely sú extrémne mobilné a ľahké ako pierko. 10-palcový model váži 605 gramov a 8 palcový len 400 gramov. Majú displeje s HD rozlíšením 1280 x 800, 5 MPx zadnú kameru s automatickým zaostrovaním, prednú kameru, slot na microSD karty umožňujúci rozšíriť úložisko až o 64 GB, WiFi, voliteľné 3G vo vybraných krajinách, microUSB konektor a Dolby DS1 pre bohaté audio. Lenovo ponúka voliteľnú Bluetooth klávesnicu k 10 palcovému modelu, ktorá funguje ako kryt, a pri jej odstránení tablet prebudí a tiež uspí pri nasadení. Používatelia vo vybraných krajináchsa môžu rozhodnúť aj pre WD100, ktorý umožňuje prehrávať video obsah z tabletu do TV bezdrôtovo. Pri kúpe tabletu Yoga ponúka spoločnosť Lenovo portfólio služieb ako predĺženie záruky, aktualizáciu a prémiovú technickú podporu.

Cena a dostupnosť

Predpokladaná cena tabletu Lenovo Yoga je 279 Eur s DPH za 8-palcový model a 309 Eur s DPH za 10-palcový model. Tieto modely sú na slovenskom trhu dostupné od októbra. Predpokladaná cena Bluetooth klávesnice a krytu Lenovo Yoga 10 je od 45 Eur s DPH.

Pridať nový komentár
TOPlist