Kryptomeny už nie sú v kurze, na pranie peňazí slúži Fortnite

Poznáte hru Fortnite? Ak nie vy, tak vaše deti určite áno. Ide o nový fenomén, ktorý popri MOBA hrách dnes hrá milióny ľudí.

Fortnite dnes hrá údajne až 200 miliónov ľudí, predovšetkým deti, pretože hra je dostupná prakticky F2P (free-to-play), avšak obsahuje mikrotransakcie za herný obsah, ktorý sa dá kúpiť priamo v hre. Tzv. freemium model je dnes populárny. Model založila hra League of Legends a nasledovala DOTA2 či SWTOR a nedávno sa pridali aj Fortnite a CS GO. Spoločnosti Epic Games priniesol minulý rok tržby v hodnote 3 miliardy amerických dolárov. 

Na dark webe sa už našli špekulanti a vynašli spôsob ako prať peniaze pomocou hernej meny. Hackeri majú na základe ukradnutých kreditiek nakupovať „V-bucks“, pričom sa následne predáva ďalej pod cenou, čím sa preperú peniaze. Celý prevod peňazí tak prebehne len v rámci hry, a to nie je všetko. Transakcie sú prevádzané a zabezpečené pomocou kryptomien, vládne hlavne Bitcoin (BTC). Dôvod je jednoduchý, nie je možné vystopovať pôvod a určenie peňazí. Podľa analytikov sú najviac ohrození tínedžeri a deti, ktoré si pri nákupe nedávajú pozor.

Nie kryptomeny ale po novom herná mena je pračka na špinavé peniaze či pochybné prevody. Dôvodom je aj nestabilita kryptomien a neistota na trhu s kryptomenami posledné mesiace.                                             

Zdroj: CNN

Komentáre (5)
Palo

Aspon v nazve, ked uz nie v celom clanku, by ste mohli dat spravny nazov hry, ked ho uz mate na obrazku na pol obrazovky :)

Ján Kisty

"t" nám ušlo, ďakujeme, opravené

Všade to volajú "fornajt" :D...

Patrik

Pekne ale mohli ste napísať ako to funguje z 90%. Reálne na CZ/SK to funguje trochu jednoduchšie a V-Bucks sa nakupujú cez Argentínske VPN a XBOX ONE, sice táto metóda je už neaktuálna stále to je možnosť ktorá je oveľa bezpečnejšia ako platiť cez kradnuté kreditky :D sorry ale tento postup aký píšete môže robiť naozaj len blázon a riskovať slobodu za predpokladu že má k dispozícií jednoduchšie metódy nákupu v-bucks a ešte dokonca čo sa týka zákona tak bezpečné.

oumajgad

hovoris o inej veci

Samuel

Tá práčka na tom obrázku 😂😂😂😂😂

Pridať nový komentár
TOPlist