Kryptomena Bitcoin zažíva boom a zase pád

Kryptoburzy a najznámejšia mena Bitcoin opäť zažíva rýchly rast a rýchly pád. Zdá sa, že po šialenom týždni sa ustálila na novej hladine.

Posledné dni ste mohli zachytiť ako ľudia investujú do kryptomien a skúšajú kryptoburzy. Najznámejšia kryptomena Bitcoin atakovala svoju doposiaľ rekordnú hranicu z roku 2017. Nechýbalo veľa a padlo by nové maximum, ktoré je stále na úrovni 19 497 USD, pred pár dňami sa už predávala za hranicou 19 148 USD, teda 16 100€.

Pred pár dňami došlo k veľkému pádu, čo sa dalo predpokladať, lebo veľa ľudí nakupovalo menu okolo svojho maxima a chcelo vyrovnať len svoje straty spred 3 rokov. Ako to býva zvykom BTC so sebou ťahal aj tzv. „altcoiny“, teda alternatívne kryptomeny ako Litecoin, Dash, Zcash, Ethereum či XRP (Ripple) a Stellar Lumens. Prípadne aj niektoré menej známe. Ak ste boli šikovní a sledujete krypto-trh aktívne, za posledné týždne ste mohli zarobiť kľudne 600× násobok vkladu.

Dnes sa kryptoburzy dostávajú do ziskových čísel oproti tomu, čo sa obchodovali počas veľkého pádu vo štvrtok. A naďalej rastú. Vo štvrtok ráno sa mimochodom BTC na burze Coinbase obchodoval len za 11 400€, za pár hodín ste tak mohli zarobiť kľudne 30%. Uvidíme ako sa bude tento zvláštny trh vyvíjať naďalej. Dá sa predpokladať, že tak ako doteraz bude rásť a možno raz uvidíme aj magickú hodnotu 100 000 USD za 1 BTC.

Zdroj: vl. spracovanie.

Komentáre (3)
Karel

Magickou hodnotu 100 tisíc dolarů možná jednou uvidíme. A možná jeden milion. A možná... bude bitcoin docela něco jiného? Zkuste se víc zamyslet, o čem ten Bitcoin vlastně je a co s ním může být dál:
https://btctip.cz/bitcoin-od-zacatku-jak-se-stavi-kryptomeny/

jozz

Presne, práve tak ako 100 000USD (a možno aj s väčšou pravdepodobnosťou) môžeme uvidieť magickú hodnotu 10 000USD.

jozz

Presne, práve tak ako 100 000USD (a možno aj s väčšou pravdepodobnosťou) môžeme uvidieť magickú hodnotu 10 000USD.

Pridať nový komentár
TOPlist