Krypto-čistka na YouTube

Tesne pre Vianocami YouTube odstránil stovky videí o kryptomenách zo svojich stránok. Cielil pritom na menej navštevované kanály a menších vydavateľov. Príkladom je kanál Chrissa Dunna so stovkou videí a 200 tisíc odberateľmi.

Dôvodom stiahnutia mal byť "skodlivý a nebezpečný obsah" a "predaj regulovaných výrobkov". 

Krok priniesol kritiku mnohých vydavateľov médií venovaných kryptomenám. Ich reakcie sumarizuje vo svojom článku o krypto-čistke magazín Forbes.

Hlavná kritika smerovala k nulovej komunikácii zo strany YouTube. Ten postihnutým užívateľom svoj krok bližšie nevysvetlil a ani snimi nekomunikoval. Alex Saunders, zakladateľ Nugget's News, so stovkou zmazaných videí k tomu vo svojej reackii na Twitteri povedal, "Nemožem riešiť problém ak neviem čo som spravil a s kým mám komunikovať".

 

 

Protesty viedli k oficiálnemu vyhláseniu Google v ktorom uvádza "Pri masívnom objeme videí na našej stránke, spravíme niekedy chybu. Keď  nás upozornia, že video obsah bol odstránený omylom, rýchlo ho doinštalujeme naspäť.

Ostránené videá sú opäť prístupné na YouTube.

 

 

Zdroj: www.bbc.comwww.forbes.com

 

Komentáre (2)
Pjetro de

je absolutne sokujuce a znepokojujuce a vrcholne nezodpovene, ze niekto zivi zenu a dieta len z toho, ze ma na YT nejake mozno pochybne, mozno pofiderne videa (este k tomu o investovani do kryptomien)

Ladislav

Niekto živí rodinu aj veštením z kávy a kariet, aj keď je to podľa mňa blbosť. Niekto živí rodinu aj predávaním drog, aj to je podľa mňa blbosť. Niekto uživil rodiny aj zabíjaním nosorožčov a predávaním ich rohov ako afrodiziakum a to je už dosť krutá blbosť.
Kde je dopyt, tam je ponuka..... bohužiaľ.

Pridať nový komentár
TOPlist