Koronavírus môže ovplyvniť cenu Bitcoinu

Koronavírus môže mať seriózny vplyv na cenu Bitcoinu. Dôvodov je viacero.

Ako informuje vo svojom článku cointelegraph.com, karanténa zavedená úradmi v Číne spôsobuje problémy s prevádzkou ťažiarských (mining) fárm v tejto krajine. Tie potrebujú stálu technickú podporu zamestnancov, ktorí museli kvôli karanténe zostať doma. 

Ešte výraznejší vplyv môže mať koronavírus na čínskych výrobcov mining hardvéru. Čínske spoločnosti Bitmain and Canaan Creative sú najväčšími svetovými výrobcami hardvéru na ťaženie kryptomien. Až dve tretiny všetkých mining zariadení na svete pochádza od týchto dvoch výrobcov. Vďaka koronavírusu obaja najväčší výrobcovia aj ďalší výrobcovia oznámili zastavenie prevádzky do 10. februára 2020.

Vplyv na ťažbu krypromien je len jeden faktor. Ďalším faktorom je zvýšený záujem investorov o kryptomeny v dôsledku neistôt, ktoré v ekonomike vyvolalo šírenie sa koronavírusu. Ako informuje International Business Times tento vplyv teraz spôsobil nárast ceny Bitcoinu. 

Zdroj: cointelegraph.com

 

Komentáre (1)
jaja

Upozornenie pred vážnym internetovým podvodom propagujúcim aplikáciu Bitcoin Pro, ktorú vydávajú ako dielo buď Petra Kellnera pre ČR, alebo dielo Jaroslava Haščáka pre návštevníkov zo Slovenska. Falošná aplikácia na údajné automatické obchodovanie vás priláka na investovanie peňazí do pochybného a žiaľ nefungujúceho systému na zarábanie bez akejkoľvek záruky. O peniaze tak „investor“ prichádza v podstate okamžite. grandefex
Toto je tá podvodná firma volajú Vám z anglicka Londýn
Grande FEX
už sú aj na slovensku – bratislava -

Pridať nový komentár
TOPlist