Kórejci na prezentáciu vlastných stíhačiek použili záznamy z videohier

Južná Kórea v roku 2015 hrdo ukázala zábery ich najlepších bojových stíhačiek Kai KF-X. Teraz sa však ukázalo, že zábery zobrazujúce ich pôsobivý výkon pochádzajú zo starých videohier.

Rok 2015 bol pre armádu Južnej Kórei výnimočný. Po 14 rokoch tvrdej práce totiž mohli svetu konečne ukázať zábery svojich bojových stíhačiek Kai KF-X. Video, v ktorom boli demonštrované ich hlavné vlastnosti bolo pôsobivé, no nedávno sa prišlo na veľký podvod.
 
Portál Korea Times totiž odhalil, že použité zábery z letu stíhačky sú záznamy zo starých videohier. Juhokórejská armáda zareagovala pomerne rýchlo, a potvrdila že tieto zábery sú z hier Battlefield 3 a Ace Combat: Assault Horizon, a nariadila ich okamžité stiahnutie, keďže nemá povolenie na ich použitie. Pobúrení sú aj miestni daňoví poplatníci, ktorých stála výroba videozáznamu celkovo 40-tisíc amerických dolárov.
 
V krajine sa teraz hádže zodpovednosť za vzniknutú situáciu z jednej strany na druhú ako horúci zemiak. Armáda vidí vinníka v spoločnosti, ktorá bola poverená výrobou prezentačného klipu, no tí sa bránia, že posledné slovo mali vládne zložky. Kórejcom teraz navyše hrozí žaloba zo strany spoločností EA a Namco Bandai, za nelegálne použitie záberov z hier.

 
Zdroj: engadget
 
Komentáre (6)
kukikuk
a teda bola to asi predsa len Juzna Korea, ze?
kupcik
áno, opravil som tento preklep, ďakujem
Hrochy
Evidentne ide o zaber z videohier. Alebo su juhokorejcania uz tak otrli z hrania hier, ze nevidia evidentny rozdiel medzi realitou a hrou? Clanok fakty prezentuje tak, ako keby tieto zabery mali klamat verejnost o tom, ze zabery boli realne a nasledne sa zistilo, ze ide o videohru. Nie je to len bulvarne pretocenie faktov (z bulvarneho zdroja) a povodny problem je v tom, ze sa pouzili zabery z hry bez suhlasu vydavatela resp. vlastnika prav, teda bez udelenia licencie alebo aspon pisomneho suhlasu?
cccc
kpt. Danko by sa divil
passco
No ako za spoločnosť čo robila video nič moc teda..
Pronto
40 tisic za video? U nas by to video bolo tiez z videohry, ale z nejakej na SEGU, stalo by aspon 200tisic + 6x by sa potom este doplacalo za dodatky k zmluve o dielo a kpt. Danko s podplukovnikom Hranolom by sa hrdo vyjadrili o autenticite zaberov a vsetkych, co by o tom pochybovali by pocastovali titulom protislovenskych prostitutok ...
Pridať nový komentár
TOPlist