Konzola PlayStation 4 dosiahla výrazný míľnik, predalo sa cez 50 miliónov kusov

, Autor: kupcik
 
Populárna herná konzola dosiahla ku koncu roka 2016 významný míľnik. Celosvetovo sa predalo už viac ako 50 miliónov kusov.

Predstavitelia Sony Interactive Entertainment (SIE) dnes oznámili dosiahnutie pozoruhodného míľnika, a podľa ich slov sa môžu poďakovať najlepšiemu „Black Friday“ obdobiu v histórii. To bolo vyšperkované nedávnym uvedením konzoly PlayStation 4 Pro a takisto aj tenkej „slim“ verzie originálu PlayStation 4. Celkovo sa tento rok podarilo predať už približne 14 miliónov kusov PlayStation 4.
 
 
Obľube sa tešia aj hry určené pre tento typ konzoly. K 4. decembru sa celkovo predalo 369,6 miliónov kópií hier, ktoré si zákazníci zakúpili v digitálnej podobe, alebo priamo v niektorom z kamenných obchodov. Ak by sme mali situáciu vyjadriť štatisticky, každý majiteľ konzoly PlayStation 4 disponuje v priemere siedmimi hrami.
 
„S obrovskou podporou našich fanúšikov a partnerov po celom svete sme boli tento rok schopní výrazne rozšíriť svoje portfólio, ktoré po novom obsahuje tenšiu konzolu PlayStation 4, PlayStation 4 Pro a takisto aj PlayStation VR.“ povedal prezident SIE, Andrew House. Spomenutý headset PlayStation VR sa však nepredáva tak dobre, ako sa pôvodne odhadovalo. Očakávalo sa, že do konca roku 2016 sa predá približne 2,6 miliónov kusov, no aktuálne čísla hovoria len o 750-tisícoch.
 
 
Kľúčové slová
herné konzoly, PlayStation 4
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist