Koniec štyroch free-to-play hier od EA

Patrick Söderlund, Executive Vice President Electronic Arts, zverejnil v oficiálnom blog príspevku ukončenie štyroch vlastných free-to-play titulov...

Ako dôvod ich ukončenia sa uvádza klesajúci počet užívateľov. "Niektoré z našich free-to-play hier pre počítač už nie sú také populárne ako kedysi". Jedná sa o tituly: Battlefield Heroes, Battlefield Play4Free, Need for Speed World a FIFA World.

EA zároveň deaktivuje možnosť kúpiť hernú menu alebo vytvoriť nový účet. Ich servery budú bežať ešte 90 dní. Ukončenie nastane 14. júla. Informácie o odškodnení hráčov za následne stratené herné predmety nie sú aktuálne k dispozícii.

Na druhej strane sa má dariť hre Star Wars: The Old Republic, ktorá dostane kvôli tomu ešte v priebehu roka nové aktualizácie.

Star Wars: The Old Republic sa teší naďalej polularite, a bude preto rozšírené

Zdroj: EA.com

Komentáre (9)
passco
Smrt F2P!
oberlin
Kedze som BF Heroes a BF Play4Free hraval uz od ich zaciatku, neda mi sa neozvat. Aj ked mali tieto hry potencial, zabila ich nekonecna hrabivost Electronic Arts a neskusenost a zly management zo strany developera (EAsy). Aj ked na ich zaciatku stalo zname studio DICE, neskor ich prebralo studio EAsy a tam zacalo aj vela problemov. Ked totiz nie su vyvojari schopni pocas pol roka vydat ziaden update (P4F), alebo proste celu hru tahaju "cez mrtvoly" smerom co najvacsich zarobkov (Heroes), tak si zasluzia presne to, co sa im stalo. Ako som uz povedal, tieto hry mali potencial: nenarocny Refractor 2 engine spolu so zadarmo akciou na klasickych mapach (P4F) a "Team Fortress 2 s tankami" (Heroes). Ale ani potencial nepomoze, pokial je nerozvinuty a pokial jedinym cielom vydavatela je vyzmykat z hracov co najvacsie prachy. Preto, nakoniec, je treba povedat: Dobre im tak! P.S.: Ako vidno z Team Fortress 2, free2play koncept nie je inherentne zly a da sa realizovat aj humannou cestou. To sa vsak, bohuzial, deje len vynimocne.
Bird
okrem moba hier som ešte poriadny free to play nevidel. 99% je dnes pay to win
ajha
Quake live
passco
Path of Exile :)))
P.J.Fry
No ja som teda videl... Dota 2, alebo TF2, môžeš si dokupovať oblečenie, skiny, taunty a iné veci ale všetko je to bez väčšieho dopadu na hrateľnosť a popri hraní ti sem tam niečo dropne takže pohoda...;)
Bird
veď áno hovorím okrem MOBA hier. Tam patrí aj Dota. hry na štyl TF2 nehravam tak to neviem
Noobsz DJ
Warface bol ešte za čias closed beta úplne skvelá F2P hra. Teraz, po už cca dvoch rokov pýtajú tí smradi z Crytek-u peniaze takmer za každú hlúposť.
kevo
Quake live je dobry
Pridať nový komentár
TOPlist