Koniec neobmedzeného miesta pre vaše fotky v Google Fotkách sa blíži

Obľúbená služba spoločnosti Google onedlho obmedzí kapacitu pre vaše fotky.

Spoločnosť Google onedlho obmedzí veľkosť úložiska pre vaše fotky, vďaka čomu táto služba už nebude ponúkať neobmedzený priestor na zálohu fotiek. Výnimka nastáva v prípade, že vlastníte smartfón Pixel od spoločnosti Google, vtedy by ste mali mať naďalej neobmedzenú kapacitu úložiska pre vaše fotografie. Bohužiaľ, toto pravidlo už nebude platiť pre nové modely smartfónov rady Pixel. Google sa rozhodol prejsť na nový obchodný model, v ktorom je bezplatná kapacita v základe - 15 GB pre zálohu vašich fotografií a videí, ktoré si môžete zálohovať buď v originálnej kvalite alebo vo vysokej kvalite. Vo vysokej kvalite by ste mali zároveň uložiť viacej fotiek a videí na úložisko, pričom kvalita obsahu bude mierne zhoršená.

Platená verzia úložiska pre fotky a nie len tie začína na cene - 1,99 eur/mesiac, kedy si rozšírite kapacitu úložiska na 100 GB, teda si pripočítajte k základnej veľkosti úložiska 85 GB. Samozrejme, na zálohu vašich fotiek a videí môžete použiť aj iných poskytovateľov, medzi ktorých patrí napríklad - Amazon Photos, Mega Drive, Microsoft OneDrive a podobne. Prípadne si môžete kúpiť hotové riešenie, ktoré bude len pre vás a budete ho mať pod plnou kontrolou, teda NAS, alebo si môžete manuálne zálohovať multimediálny obsah na externé disky a USB kľúče.

Do konca tohto mesiaca ešte stále platí neobmedzená kapacita úložiska pre fotografie a videá, takže máte poslednú šancu ešte si zálohovať váš digitálny obsah na cloud spoločnosti Google.

Zdroj: XDA-Developers, Google One,

Pridať nový komentár
TOPlist