King’s Assembly - klávesnica, joystick a myš v jednom

 
Ak patríte medzi náročnejších hráčov počítačových hier možno ste už zatúžili po ovládacom zariadení, ktoré by bolo univerzálne. Práve takým má byť King’s Assembly.

Toto netradičné vstupné zariadenie má skrátiť časy, ktoré sú potrebné na presun ruky od klávesnice k myši čo môže niekedy viesť k strate bojovníka, budovy či celej armády. Určité zrýchlenie pokynov predstavujú klávesové skratky, avšak zakladateľ americkej spoločnosti Solid Art Labs, Eric Charlton, si povedal, že musí existovať ešte rýchlejší spôsob ovládania.
 
 
Navrhol a zostrojil preto vstupné zariadenie King’s Assembly, ktoré v sebe kombinuje klávesnicu, myš a joystick. Samotný systém pozostáva z dvoch zariadení, pričom každé z nich ovláda jedna ruka. Na každom zariadení nájdeme 30 kláves, modul pre palec s ďalšími piatimi klávesmi a dvojsmerovým analógovým joystickom. Tvarovaná opierka zápästia poslúži pre pohodlnejšie ovládanie.
 
O pohyb kurzoru myši sa postará laserový senzor Pixart 9800, ktorý je v každom z dvojice zariadení. Neznamená to však, že na obrazovke sa objavia 2 kurzory, stále bude jeden štandardný, avšak jeho pohyb bude výsledkom kombinácie pohybov oboch myší. Analógový joystick určený pre ovládanie palcom môže pracovať ako klasický analógový joystick alebo ako vertikálne či horizontálne koliesko myši pre rolovanie. Teflónové nožičky na spodku zaručia hladký pohyb po stole.
 
 
Klávesová časť používa klávesy s mechanickými Cherry ML spínačmi. Jednotlivé klávesy môžu byť navyše naprogramované jednoducho v prostredí webového prehliadača. Naprogramované akcie sú uložené v čipe Atmel AT90USB128. Množstvo tlačidiel, ktoré je možné stlačiť v jednom momente je obmedzené iba samotným operačným systémom.
 
 
Pre spojenie s počítačom využíva toto hybridné zariadenie štandardný USB kábel, pričom pre rozpoznanie zariadenia operačným systémom nie je nutná žiadna inštalácia. Zariadenia nevyužívajú žiadne batérie, všetku potrebnú energiu dodajú USB káble. Každé zariadenie, teda ľavé aj pravé, ma svoje vlastné, nezávislé USB pripojenie čo umožňuje pripojenie King’s Assembly k 2 počítačom súbežne. Zariadenie je však možné prepojiť aj medzi sebou a to pomocou dodatočného, 4-žilového kábla. Ten poskytne full-duplexnú komunikáciu medzi ľavým aj pravým prístrojom a celý King’s Assembly sa tak správa ako jedno zariadenie.
 
King’s Assembly je kompatibilný so všetkými operačnými systémami a jeho cena je stanovená na $200. Odhadovaný dátum doručenia je september 2014. Projekt žiada o financovanie prostredníctvom služby Kickstarter. Pri dosiahnutí hranice 250 000 dolárov Solid Art Labs sľubuje, že vyrobí aj variant s bezdrôtovým pripojením.
 
 
Zdroj: gizmag
Komentáre (4)
zodiaq
http://www.youtube.com/watch?v=Sa9AGQHRj0s
lietadlo69
uplne presne:-D
passco
Este stale niekoho drží predstava Amerického sna? Obkecať nejakú srajdu a čakať, že trh sa chytí?
m2fizy
cisty "APPLE style".
Pridať nový komentár
TOPlist