KickassTorrents nadobro končí! Prevádzkovateľ zatknutý v Poľsku

, Autor: kupcik
 
Americké ministerstvo spravodlivosti informovalo o zatknutí údajného prevádzkovateľa jedného z najväčších torrentových portálov na svete, KickassTorrents.

KickassTorrents (KAT) sa v priebehu rokov stal dominantnou torrentovou webstránkou, a s viac ako miliónom návštevníkov denne dokonca predbehol aj populárnu stránku The Pirate Bay. Teraz im však zdá sa svitá na oveľa horšie časy. Údajný prevádzkovateľ stránky, ukrajinský občan Arťom Vaulin, bol zatknutý u našich severných susedov v Poľsku, odkiaľ by mal byť vydaný do USA.
 
 
Práve v Spojených štátoch je Vaulin obvinený z porušenia autorských práv a prania špinavých peňazí. Vyšetrovatelia totiž našli prepojenie bankového účtu s webom KickassTorrents, a na základe týchto podozrení vydal sudca v Chicagu príkaz na zatknutie Vaulina. K odhaleniu Ukrajinca výrazne dopomohla aj spoločnosť Apple, ktorá vyšetrovateľom odovzdala IP adresu, ktorá bola použitá pri nákupoch cez iTunes ako aj na prihlásenie sa do oficiálneho KAT účtu na Facebooku.
 
 
Spoločne so zatknutím Vaulina nariadili americké úrady povypínať všetky domény patriace webu a takisto aj zmraziť všetky účty, na ktoré chodili podozrivé platby. Podľa obžaloby spôsobil Arťom Vaulin vydavateľom škody vo výške viac ako 1 miliardy amerických dolárov. Zdá sa, že dni KickassTorrents sú nadobro spočítané.
 
 
Kľúčové slová
Kickass.to, torrent
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Autor článku to píše ako keby to bola super vec! Chcel by som vidieť jeho účty za kino alebo za Blu-ray disky.

aká usacka jurisdikcia v Európe??? wtf kde to sme keď sa Európa pos****e a "predáva" vlastných ľudí...???!!!!!!!

No neviem, ale ukrajinec mi zrovna ako vlastny nepride. V Polsku mohol byt tak na viza tipujem. A vydali ho asi na medzinarodny zatykac. A taktiez neviem co bolo legalne na tom co robil....

http://www.slashgear.com/kickasstorrents-returns-to-the-internet-after-o...

KAT je stale nazive. Adresu najdete v danom clanku. Vsetka cest ludom, co sa snazia ponechat torrenty nazive!

Poslať nový komentár

TOPlist