Kedy si najviac objednávame pizzu?

, Autor: Tomáš Zvorák

Google trends sú zaujímavý nástroj, z ktorého sa dá zistiť veľa vecí. Nicolas Scrutton Alvarado a Tyler J. Stevenson z University of Aberdeen sa v dátach z vyhľadávaní Google pozreli na to kedy si najviac objednávame jedlá z donáškových služieb. Zisťovali tiež, či sa to v rôznych krajinách líši.

Výskum realizovali pre päticu krajín USA, Kanadu, Veľkú Britániu, Austráliu a Indiu. Vo všetkých krajinách našli podobnú dennú periodicitu v hľadaní slovného spojenia donáška pizze. Ľudia si najviac objednávali pizzu o siedmej večer a o druhej po polnoci. Krivky ukazujúce časový vývoj vyhľadávania uvedeného slovného spojenia mali dve zjavné maximá o 19:00 a 2:00. Ľudia všeobecne najviac hľadali donášku jedla v týchto hodinách, čo potvrdili výsledky pre iné jedlá, ako napríklad pre hľadanie čínskeho fastfoodu Panda Express v USA a Kanade.

Zistili tiež, že vo všetkých skúmaných krajinách si ľudia najviac objednávali pizzu v sobotu. Pre zaujímavosť sa pozrime na Google trends ako je to na Slovensku. Ak si na Google trends dáte do vyhľadávania slovo "pizza" a zvolíte hľadania pre Slovensko uvidíte, že aj u nás sa najviac hľadá pizza o 19:00 a najviac zvyčajne tiež v sobotu. Na druhej strane v dátach zo Slovenska takmer chýba pík o druhej v noci. Druhý pík, slabší než ten o 19:00 je v čase obeda o 12:00. Rovnako aj slovo reštaurácia má maximum v čase obeda.

Článok s výsledkami výskumu, ktorý jeho autori zverejnili v odbornom multidisciplinárnom magazíne Royal Society Open Science nájdete na tomto linku.

Zdroj: rsos.royalsocietypublishing.org

 

Kľúčové slová
Google, Google Trends
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Kedy si najviac objednávame pizzu?

Prečo píšete do článku výslovnosť slov.....buď napíšte peak alebo vrchol /maximum/najvyššia....len nie pík, tač, ízy atď....:D

Re: Kedy si najviac objednávame pizzu?

pík je spisovne slovenske slovo, citujeme :
Slovník cudzích slov (akademický)z r 2005. Viac informácií.

pík -u m. ‹a› fyz. ostré maximum (špička) na krivke znázorňujúce závislosť dvoch veličín

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=p%C3%ADk&s=exact&c=Ucd3&d=kssj4&d=psp&d...

Re: Kedy si najviac objednávame pizzu?

Spisovné a debilné slovo, o 100 rokov slovenčina bude nič viac ako kopa nespisovnej cudzinčini

Re: Kedy si najviac objednávame pizzu?

Toto bol vtip, nie? :D

Re: Kedy si najviac objednávame pizzu?

dones sem Stura - to mas zrhuba 150 rokov a nech si vygoogli ako resetovat router a nastavit na nom aDSL cez pppoe. Nech si nakrypluje RJ45ky a druhu stranu do patchpanelu co ma v tom racku vlavo hore. Nam sem potom napis co ti povedal.

Poslať nový komentár

TOPlist