Kanye "Ye" West chce kúpiť sociálu sieť Parlel

Kanye West sa asi inšpiroval Elonom Muskom.

Vo svete v súčasnosti prebieha hneď niekoľko kríz - čipová, plynová, energetická, surovinová, či inflačná - jednoducho je tu sranda žiť. Lenže prebieha aj jedna kríza v názoroch, kedy jedna strana obviňuje druhú za to, čo vyslovila. Takže vznikajú konflikty o tom, čo je korektné a čo nie. Veď to vidíme aj na našej politickej scéne. V Spojených štátoch amerických sa rozhodol bojovať za zachovanie slobody slova Elon Musk, ktorý chcel spočiatku kúpiť sociálnu sieť Twitter, ale ako vieme kúpa zatiaľ neprebehla. Tentokrát sa objavila informácia o tom, že spevák Kanye "Ye" West má záujem kúpiť sociálnu sieť Parlel, ktorá je populárna hlavne v Spojených štátoch amerických a má v obľube hlavne pravé krídlo voličov. Ye má v tomto prípade záujem o zachovanie konzervatívnych názorov a slobody slova.

Túto informáciu mala potvrdiť spoločnosť Parlement Technologies, ktorá zároveň informovala o uzavretí dohody o akvizícii. Sociálna sieť Parlel patrí ku kontroverzným, nakoľko je obľúbená hlavne u konzervatívcov a silno orientovanej pravice. Sieti sa podarilo prilákať aj hneď niekoľko osobností ako moderátor Fox News - Sean Hannity a texaský senátor - Ted Cruz. Zároveň počas útoku na Kapitol, bola sieť stiahnutá z obchodov Play a App Store. Po úpravách požívateľských podmienok sa sociálnej sieti Parlel podarilo vrátiť do oboch obchodov s aplikáciami.

Kanyea Westa mala pravdepodobne ku kúpe sociálnej siete motivovať najmä obmedzenie používateľských účtov na Instagrame, Facebooku a Twitteri, pričom dôvodom na obmedzenie účtov mali byť rasistické vyjadrenia.

Zdroj: Techspot,

Pridať nový komentár
TOPlist