Kalkulačka vo Windows 10 získava nové funkcie

Systém Windows 10 má zabudovanú kalkulačku a má niekoľko nástrojov, ktoré sú určené na pokročilejšiu prácu. Pomocou predvolenej aplikácie možno vypočítať jednoduché matematické funkcie, ale pokročilé výpočty chýbajú.

Spoločnosť Microsoft pripravuje novú aktualizáciu aplikácie s podporou pokročilejších operácií. Aktualizácia pridáva plnohodnotnú podporu trigonometrie (ako je sínus, kosínus, tangens) a lineárnych funkcií f. Ako vidíme na screenshote, aplikácia podporuje všetkých šesť funkcií uhla použitého v trigonometrii.

Aplikácia kalkulačka verzia 10.1909.1.0 s dvoma novými funkciami je momentálne k dispozícii iba pre počítače s aktualizáciou Windows 10 (1909). Spoločnosť tiež pripravuje ďalšiu aktualizáciu aplikácie v systéme Windows 1903. Ďalšou novinkou aplikácie je funkcia vždy navrchu.

Pred a po aktualizácii

Zdroj: Windowslatest

Komentáre (5)
Pjetro de

mysli sa tychto 6 funkcii?

sin
cos
tan
sec = 1/sin
scs = 1/cos
ctg = 1/tan

detto hyperbolicke (tie tam su pod gombalom "hyp"):

sinh
cosh
tanh
sech = 1/sinh
scsh = 1/cosh
ctgh = 1/tanh

inverzne k 6 funkciam uhla:
arcsin NIE JE 1/sin
arccos NIE JE 1/cos
arctan NIE JE 1/tan
arcsec
arcscs
arcctg

detto inverzne k hyperbolickym, tzv. hyberbolometricke:
argsinh NIE JE 1/sinh
argcosh NIE JE 1/cosh
argtanh NIE JE 1/tanh
argsech
argscsh
argctgh

aha, 24 ich je

ericek111

No, a trvalo im to len 30 rokov!

ftefan

Pretoze im EU hadze klacky pod nohy, ze tam nemozu byt nainstalovane prilis dobre programy, inak to porusuje konkurencny boj:

"Microsoft's tying of Internet Explorer to the Windows operating system harms competition between web browsers, undermines product innovation and ultimately reduces consumer choice."
https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Corp._v._Commission

Pjetro de

no, na kalkulacke Sharp (kde vypocet 69! trval hrozitansku celu 1 sekundu) som mal tychto 24 goniometrickych funckcii uz v roku pana 1991

ale furt lepsie jak nase teslovske MR609 a MR610 .... tam bol vypocet 69! uplna zabava, to clovek cakal celych 5 sekund :)

Eulerov Ludolf

Neuveriteľné !
Alena druhej strane, málokto si uvedomuje, že tá stará, sprostá windowsovská kalkulačka má ďaleko vyššiu presnosť, než napríklad Excel - či fyzické kalkulačky - lebo pracuje s dvojnásobnou presnosťou.
Na druhej strane je to - okrem naozaj výnimočných situácií (ako napríklad výpočet zahraničného dlhu USA, ktorý sa do bežnej kalkulačky proste nezmestí :) nanič ...

Pridať nový komentár
TOPlist