Julian Assange je už len krok od vydania do USA

Ako oznamuje agentúra Reuters, Sajid Javid, moslimský minister vnútra Veľkej Británie je potešený, že mohol oznámiť podpis pod príkazom vydať Juliana Assangea do USA.

V Spojených štátoch bude zakladateľ Wikileaks čeliť obvineniu z organizácie elektronického hackovania celkove v 18 prípadoch. O vydaní najslávnejšieho žurnalistu ešte bude rozhodovať britský súd, ktorý rozhodne, či nebudú porušené jeho ľudské práva. Pritom samotný Assange sa kvôli zlému zdravotnému stavu nachádza v nemocnici. Zlé jazyky tvrdia, že bol po násilnom vniknutí britskej polície do ekvádorskej ambasády vypočúvaný pomocou chemických látok.

Len pripomenieme, že v prípade islamských teroristov sa nedarí vyhosťovanie kvôli spomínaným právam. Denník Telegraph napríklad v roku 2017 spomínal 40 džihádistov, ktorí ostávajú vo Veľkej Británii kvôli ľudským právam. Bude zaujímavé sledovať, ako sa súd vysporiada s faktom, že v Spojených štátoch existuje trest smrti, čo by po rekvalifikácii činu hrozilo aj Julianovi Assangeovi.

Zdroj: 1 , 2

Komentáre (4)
luki 7720

Tí čo ho vydajú sú a budú iba ľudské svine. Odporné ľudské svine.

VA

Ked zavrazdili kuciaka vsetci boki allforjan. Ked sa ukazuje ze to bol puc a majdan k comu sa priznal aj kiska (ak by mal vladnit fico s kotlebom spravime dalsi prevrat) tak to nikoho nehneva....

A media su ticho s panom Asangeom. Jedine tuna pan Klokner ako jeden z mala cestkych zurnalistov o nom pise. Vdaka. Aspon nieco a aspon vyvazene.
Ozaj skoda tohto pana. Ale som rad ze Snowden napokon skoncil a ostal v Rusku. Keby sa dostal do USA uz nezije. Hold transatlanticka demokracia. My ju pozname.....

Carovic

Nebol to ziaden puc a Kiska nikdy nic take nepovedal a nepotvrdil.

Si pod vplyvom ruskej propagandy a veris hlupostiam. Bud si uplne naivny alebo si nevies overovat fakty.

pravda

NIE, puč to bol. Sam Kiska povedal ze treba prevziat moc. Autor komentaru ma pravdu, ty si zatazeny liberalnymi lzami.

Ale ako prve to spominala ciganocka zo sasky /ako jej to pekne pan kapitan povedal mohol povedat aj skareda cigana - to by vystihovalo jej charakter/ ze treba spravit prevrat.

Kiska spomina ze ak by hrozila vlada smer kotleba tak na to kukat nebude ze radsej spravia prevrat takze ano.. ma pravdu autor prispevku nad tebou.

NIE JE TO RUSKA PROPAGANDA... vsetko co je pravda povazuju libtardi (liberalni retardi) za klamstvo konspiraciu, propagandu...

a aky je rozdiel medzi konspiraciou a propagandou..? tak pol roka... hovorilo sa ze za slusne SK je propojene s kisom a aha kto ide do strany žaludi - šeliga... takze ano, konspiracia pol roka a teraz pravda...

Pridať nový komentár
TOPlist