EN

Jeff Bezos získal späť titul najbohatšieho človeka na svete

Jeff Bezos, odchádzajúci generálny riaditeľ Amazonu, získal späť titul najbohatšieho človeka na svete po tom, čo klesli akcie spoločnosti Tesla patriacej Elonovi Muskovi.

Začiatkom januára CEO Tesly Elon Musk zosadil z trónu zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa. Musk však stratil 4.6 miliardy dolárov po tom, čo v utorok akcie Tesly poklesli o 2.4 percenta. Jeho majetok teraz činí 190 miliárd dolárov, zatiaľ čo Bezos je podľa denného rebríčka Bloomberg Billionaires Index mierne vyššie na úrovni 191 miliárd dolárov.

Muskove dosiahol túto hodnotu svojho majetku hlavne za posledných 12 mesiacov, kedy akcie spoločnosti Tesla vzrástli o 473 percent vďaka stabilným ziskom automobilky. Bezos na druhej strane profitoval z celkového skoku v nákupoch prostredníctvom jeho elektronického obchodu Amazon kvôli pandémii, ktorá prinútila ľudí nakupovať online.

Na ďalších miestach v rebríčku skončili Bill Gates s majetkom v hodnote 137 miliárd dolárov, Bernard Arnault s majetkom v hodnote 116 miliárd dolárov a Mark Zuckerberg s majetkom v hodnote 104 miliárd dolárov. Bezos si s výnimkou jeden a pol mesačného poklesu (od januára 2021) na druhé miesto drží titul najbohatšieho človeka na svete už od konca roku 2017, keď predbehol Billa Gatesa. V auguste 2020 sa tiež stal prvým človekom, ktorý prekročil hranicu čistého imania 200 miliárd dolárov.

Začiatkom tohto mesiaca Bezos oznámil, že neskôr v tomto roku odstúpi z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Amazon. Jeho nástupcom by mal byť generálny riaditeľ Amazon Web Services Andy Jassy.


Prečítajte si tiež: Amazon v svojom budúcom sídle postaví obrovskú špirálovitú sklenenú vežu


 

Zdroje: Bloomberg Billionaires Index

Pridať nový komentár
TOPlist