JD.com vyvíja dron, ktorý unesie tonový náklad

, Autor: Tomáš Zvorák

Najväčší čínsky online predajca JD.com, zverejnil svoje plány na vývoj skutočne výkonného dronu. Mal by dokázať odviezť náklad s hmotnosťou jednej alebo viac ton.

JD.com rozhodne nie je malý internetový obchod. Príjmy JD.com dosiahli minulý rok 33,8 miliardy eur, čo je približne štvrtina príjmov amazon.com. Počet aktívnych účtov na JD.com dosiahol číslo 236,5 miliónov, počet zamestnancov 65 tisíc. Spoločnosť oznámila, že drony budú testované v čínskej provincii Šen-si. Oblasť pokrytá sieťou dronov bude mať polomer 300 kilometrov. Budú používané na prepravu tovarov na odľahlé farmy a podobné objekty. Doprava dronmi bude podľa spoločnosti prinajmenšom o 70 percent lacnejšia ako doprava automobilovými dodávkami. Navyše by mala byť aj rýchlejšia. JD experimentuje s dopravou tovarov menšími dronmi už od novembra.

Tonový náklad je na dron naozaj dosť. Možno si niektorí spomeniete na rekord nórskych študentov, ktorí vytvorili svetový rekord 60 kilovým nákladom. Rekord v nesení nákladu diaľkovo ovládaným dronom. Podľa podmienok Guinessovej knihy rekordov, musia s takýmto ťažko naloženým dronom letieť minimálne 30 sekúnd. Študenti University of Oslo leteli 37 sekúnd.

Zdroj: phys.org

 

Kľúčové slová
drony, JD.com
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist