Japonský rýchlovlak zrazil samovraha a nikto si to nevšimol

Časti ľudského tela boli nájdené na nose rýchlovlaku.

Japonské rýchlovlaky sú známe nielen svojou presnosťou ale hlavne svojou rýchlosťou. Japoncovi sa to stalo osudné. Obeťou bude pravdepodobne samovrah. Zaujímavé je, že si nikto nevšimol, že niekto skáče pod vlak.

Vlakvedúci sa vyjadril v zmysle, že v tuneli započul zvláštny zvuk, avšak predpokladal, že prešiel nejaké zviera. Keďže na poškodenie nevidel a vlak nejavil nejaké známky poškodenia, rozhodol sa doraziť až do nasledujúcej stanice. Nasledoval pritom smernice, ktoré hovoria, že v prípade, že nie sú v ohrození cestujúci, jazda vlaku môže pokračovať. Potom čo si, ale všimli poškodenie nosa vlaku, vlak odstavili. V samotnom nose vlaku našli časti ľudského tela. Pri uvedenej rýchlosti je kinetická energia vlaku obrovská a nie je tak prekvapením, že samotného nešťastníka nenašli.

Úrady už potvrdili, že mŕtvym je 52-ročný opatrovateľ z mesta Nogata.

Zdroj: techspot

Komentáre (6)
Pjetro de
chcel cestovať zadarmo.
Diktatura prol…
nikto ale neberie do uvahy novodoby trend , ze keby to bol samovrah nalozeny vybusninou ,,tak je mrtva cela osadka vlaku ....
STBY
Vošiel predkom, vyšiel zadkom. Ako delová guľa.
bb33
tieto vlaky jazdia rýchlostou prevyšujúcou 300 km/h , to mi chcú nahovoriť že po vzniku takéhoto otvoru na najdôležitejšej aerodynamickej časti vlaku si to nikto nevšimol ?? ved muselo dochadzat k takým turbulenciam že minimalne vibracie rušnovodič registrovať musel....alebo nechcel ???
majlo
Ked si prečítaš ten článok ešte raz, tak zistíš prečo nezastal. A samozrejme zabrzdiť vlak, ktorý sa pohybuje cca 330 km/h zabrzdíš tak do 3 km až nie viacej.
baron
japonský vodiči majú príkaz (a majú to aj v krvi) dochvíľnosť, dochvíľnosť. Keď majú Shinkaseny spozdenie len pár sekúnd, tak majú vodiči problém. A tak sa nedivím, že nejaké možné otrasy takého rušňovodiča netangentujú. Navyše sú v japonsku otrasy kôli zemetraseniam na dennom poriadku...
Pridať nový komentár
TOPlist