iPhone Xs a Xs Max: najrýchlejšie smartfóny na trhu

Novinky od Apple sa podľa očakávaní stali opäť najvýkonnejšími smartfónmi na trhu a porazili tak konkurenciu postavenú na čipoch Snapdragon 845. 

iPhone Xs a Xs Max používajú čipy A12, ktoré si Apple sám navrhuje. Čipy A12 pozostávajú z 2 výkonných jadier, ktoré sú oproti vlaňajšiemu modelu A11 výkonnejšie o 15 percent, a zo štyroch úsporných jadier, ktoré sú úspornejšie až o 50% v porovnaní s predchodcom. Grafická časť obsahuje 4 jadrá, ktoré podľa Apple podávajú až o 50% vyšší výkon.

Serveru Tom's Guide sa novinky podarilo otestovať a tak si výsledky rozoberieme pekne jeden po druhom.

 

Geekbench 4 Multicore

V tomto teste nové iPhony Xs a Xs Max predviedli naplno svoju silu a výrazne prekonali všetku konkurenciu. Za dvojicou nových iPhonov sa umiestnil minuloročný model X a štvrtú priečku obsadil s odstupom OnePlus 6.

 

Transkódovanie videa v Adobe Premiere Clips

Na otestovanie reálneho využitia výkonu si redaktori Tom's Guide zvolili aplikáciu Adobe Premiere Clips, v ktorej nechali transkódovať 4K video s dĺžkou 2 minúty na rozlíšenie 1080p. V tomto teste dosiahol spomedzi smartfónov s Androidom najlepší čas 2:32 min Samsung Galaxy S9+, zatiaľ čo minuloročný iPhone X zvládol rovnakú úlohu iba za 43 sekúnd. Novinky Xs a Xs Max tento čas ešte o kúsok vylepšili s hodnotou 39 sekúnd. Zvyšné smarfóny s Androidom sa umiestnili s výrazným odstupom za S9+.

 

Test spúšťania aplikácií

Ďalší praktický test je čas spúšťania aplikácií. Na pomyselnej štartovacej čiare sa stretli iPhone Xs Max, minuloročný iPhone X a Samsung Galaxy Note 9. iPhone Xs Max opäť nezaváhal a obsadil prvé miesto vo všetkých testoch.

 

3DMark Sling Shot Extreme

Sling Shot Extreme je test, ktorý využíva API Vulkan alebo OpenGL ES 3.1 a testuje celý rozsah funkcií daného API. V týchto testoch však dominoval OnePlus 6, ktorý s výrazným náskokom prekonal všetky ostatné smartfóny s Androidom a iOS. Nové iPhony Xs a Xs Max sa tak zaradili až za Samsung Galaxy Note 9 a S9+.

 

GFXBench 5.0/Metal

V ďalšom grafickom teste sa však karta obracia a iPhony Xs a Xs Max podávajú vysoký výkon najmä v scéne Aztec Ruins, ktorá sa vyznačuje množstvom drobných detailov a komplexnou grafikou. V scéne Car Chase vyhral s drobným náskokom Galaxy S9+.

 

Nové iPhony Xs a Xs Max predviedli presne to, čo sa každoročne očakáva od nového iPhonu. Tým je vysoký výkon, ktorým nechal konkurenciu opäť ďaleko za sebou. Aspoň na nejaký čas. V zlom svetle sa však neukázal ani minuloročný iPhone X, ktorý bol síce za každých okolností prekonaný novými modelmi, no rozdiely vo výkone nie sú natoľko výrazné, aby sa dala jednoznačne odporučiť generačná výmena súčasným majiteľom.

Keďže sa dnešným dňom začal predaj nových iPhone Xs a Xs Max v okolitých krajinách, ďalšie testy na seba nenechajú istotne dlho čakať. Na testy posledného z trojice noviniek, iPhone Xr, si budeme musieť počkať o niečo dlhšie, keďže jeho predaj začne až 23. októbra

 

Zdroj: Tom's Guide

Pridať nový komentár
TOPlist