iPhone SE 2 sa blíži, ponúkne malé a kompaktné rozmery

V poslednej dobe sme svedkami novopredstavovaných telefónov, ktoré majú uhlopriečku 5“ a viac. Avšak spoločnosť Apple podľa únikov plánuje tento rok zamiešať karty na poli s kompaktnými modelmi.

Novinka by mala byť súčasťou tohtoročného portfólia, možno príde v prvej polovici roka. Do úvahy pripadá marec, keďže aj prvý iPhone SE bol predstavený v marci. Ako uvádza MacRumors, SE 2 má ponúknuť 4“ displej, tentokrát však bez hrubých rámčekov. Trend na rok 2017 a 2018 je jasný – kto chce vyrábať moderný smartfón, musí ponúkať čo najtenší rámik.

iPhone SE 2 môže po vizuálnej stránke pripomínať minuloročný iPhone X, avšak dostane výrazne menšie rozmery a s veľkou pravdepodobnosťou aj menej výkonný hardvér (keďže pôjde o cenovo dostupný iPhone pre každého). Zatiaľ nevieme, aké parametre bude mať chystaný SE 2; aktuálny SE má parametre zhodné z modelu iPhone 6S.

Zdroj: MacRumors

Komentáre (3)
Miroslav Jurčík
"Podľa dohadov by mohol ponúknuť parametre zhodné, alebo veľmi podobné z modelu iPhone 6S." To je tak ked niekto hrr-hrr zbucha clanok a nerozmysla pri tom. Vnutornosti z 6S mal povodny iPhone SE.
andrejko7
tak ako pišeš, maš pravdu, predpokladam že to bude mix HW 7 a 8ky..
Ľudstvo
Keď už majú byt užšie rámiky, čo sa mi ale moc nezdá, tak nevidím dôvod pre 4”. Kľudne by to mohlo byt natiahnuté na 4,5” s miernym navýšením rozmerov. Razom by tak na svete bol stále kompaktný prístroj s rozumnom obrazovkou. Na 4” sa zvyknúť dá, ale mne po necelom roku išli na nervy. Na druhej strane, SE je dnes svojou kompaktnosťou unikát a ten pocit, keď ho človek schmatne a hodí do vrecka, je bezkonkurenčný. S iPhonom 8 si to dovoliť už takto nemôžem... Inak hardware bude pravdepodobne zo sedmičky, čiže A10 s 2GB RAM. Nemyslím si ale, že prídu nejaké veľké zmeny v dizajne. Tie by ostatne už prebehli na iphonoch 8 a vzhľadom k cene SE modelu, to ani neni reálne. Skôr až o rok, keď sa trochu udomácni dizajn X a ten klasicky “odoznie”.
Pridať nový komentár
TOPlist