IPad, ktorý sa zmestí do vrecka: Predstavujeme rolovateľný tablet s ohybnou obrazovkou

Human Media Lab Queen's Unversity uviedol prvý zrolovateľný tablet s dotykovou obrazovkou, inšpirovaný starovekými zvitkami.

Výskumný tím Queen's University si vzal príklad z histórie a vytvoril MagicScroll - zrolovateľný dotykový tablet navrhnutý tak, aby zachytil vlastnosti starých zvitkov v modernom prístroji. Vďaka priekopníkovi Dr. Roelovi Vertegaalovi je táto nová technológia postavená tak, že posúva hranice technológie flexibilných zariadení na úplne nové územia.

Zariadenie pozostáva z ohýbateľného 7,5" displeja s rozlíšením 2K, ktorý je možné zvinúť alebo rozvinúť okolo centrálneho, na 3D tlačiarni vytlačeného valcového telesa, ktoré obsahuje výpočtové súčasti zariadenia. Dve otočné kolesá na oboch koncoch valca umožňujú používateľovi posúvať informácie na dotykovej obrazovke. Keď sa používateľ zameria na zaujímavý obsah, ktorý by chcel viac preskúmať, displej sa môže rozvinúť a fungovať ako tabletový displej. Vďaka jeho ľahkému a valcovitému telu sa drží jednou rukou ľahšie ako iPad. Keď sa zbalí, zapadne do vrecka a môže sa použiť ako telefón, diktafón alebo ukazovátko.

"Boli sme inšpirovaní dizajnom starých zvitkov, pretože ich tvar umožňuje prirodzenejšiu a neprerušovanú skúsenosť s dlhými vizuálnymi časovými záznamami," hovorí Dr. Vertegaal, profesor Queen's University Human Media Lab. Iným zdrojom inšpirácie boli staré poznámkové systémy rolodex, ktoré sa používali na ukladanie a prehliadanie kontaktných kariet. Rolovacie koliesko MagicScroll umožňuje nekonečné posúvanie pre rýchle prechádzanie dlhými zoznamami.

Okrem inovatívneho flexibilného zobrazenia je prototyp vybavený aj fotoaparátom, ktorý používateľom umožňuje používať rolovaný MagicScroll ako ovládacie zariadenie založené na gestách - podobne ako v zariadení Wiimote spoločnosti Nintendo. A rotačné kolieska zariadenia obsahujú robotické pohonné jednotky, ktoré umožňujú fyzický pohyb alebo otáčanie zariadenia rôznými spôsobmi, napríklad keď dostane notifikáciu.


"Dúfame, že sa nám nakoniec podarí navrhnúť zariadenie tak, aby sa mohlo premeniť na niečo také malé ako pero, ktoré by ste mohli nosiť vo vrecku na košeli," hovorí Dr. Vertegaal. "V širšom zmysle, nám projekt MagicScroll umožňuje ďalej skúmať výrok, že "obrazovky nemusia byť ploché "a" čokoľvek sa môže stať obrazovkou". Či už ide o opakovane použiteľný pohár vyrobený z interaktívnej obrazovky, na ktorej si môžete vybrať objednávku pred príchodom do kaviarne alebo o displej na vašom oblečení, skúmame, ako sa môžu objekty stať aplikáciami.

Dr. Vertegaal Human Lab Lab Collaborator Juan Pablo Carrascal bude prezentovať MagicScroll na MobileHCI, jednej z popredných medzinárodných konferencií o ľudsko-počítačovej interakcii s mobilnými zariadeniami a službami, v Barcelone, Španielsku 4. septembra 2018.

Článok: Gomes, A., Lakmal, L., Visser, A., Carrascal, JP and R. Vertegaal. MagicScroll: A Rollable Display Device with Flexible Screen Real Estate and Gestural Input. In Proceedings of MobileHCI'18, ACM Press, 2018.

Zdroj: www.queensu.ca

Komentáre (1)
kobo
a vyraba to Apple, ze je v nadpise iPad?
Pridať nový komentár
TOPlist