iOS 14 nezobrazuje upozornenia na nové SMS a iMessage správy

Rastúci počet používateľov systému iOS 14 sa sťažuje, že ich iPhone smartfóny nezobrazujú oznámenia o prijatých textových a iMessage správach. Tento problém je pomerne rozšírený a zažívajú ho používatelia aj na Slovensku.

Používateľom sú správy doručené v poriadku v aplikácii sa bez problémov zobrazujú, avšak pri prijatí SMSky iPhone nezobrazí žiadnu notifikáciu (žiadne popup oznámenie, žiadne oznámenie v hornej lište, žiadne oznámenie na uzamknutej obrazovke a dokonca nezobrazí ani červený odznak s počtom nových správ na ikone aplikácií). Problém pôvodne hlásili používatelia nového smartfónu iPhone 12, teraz sa však sťažujú aj používatelia starších verzií iPhone smartfónov.

Porucha je s najväčšou pravdepodobnosťou spojená s iOS 14. Niektorí používatelia už prišli s niekoľkými riešeniami, ktoré niekomu pomôžu a inému nie. Problém bude teda pravdepodobne rozsiahlejší. Riešenia, ktoré niektorým používateľom pomohli sú nasledovné: vypnutie Bluetooth, vypnutie zobrazovania správ v CarPlay, zmena položky „Banner Style“ na „persistent“, zapnutie dvakrát opakovaného upozornenia, vypnutie funkcie VoLTE, vynútenie ukončenia aplikácie vždy po skončení čítania alebo odosielania správ, vypnutie zobrazovania správ na počítači Mac, odopnutie kontaktov, zmazanie a opätovné pridanie kontaktov, reset a premazanie celého zariadenia. Ešte raz však zdôrazňujeme, že niektorým používateľom nepomohol ani jeden z vyššie spomínaných spôsobov.

Spoločnosť Apple sa zatiaľ k tomuto problému verejne nevyjadrila. Keďže sa však vyskytuje už dlhšie a spoločnosť Apple o ňom vie, očakáva sa, že čoskoro bude vydaná aktualizáciu softvéru, ktorá ho vyrieši.

 

Zdroje: The Verge, MacRumors, Apple Community

Pridať nový komentár
TOPlist