Inteligentné osvetlenie od IKEA sa bude dať ovládať smart aplikáciami

 
Počas leta a začiatku jesene rozšíri IKEA sortiment inteligentného osvetlenia. Umožní tak ovládanie osvetlenia pomocou aplikácií Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Home.

IKEA je na ceste, aby sa inteligentné riešenia pre domácnosť ľahko používali a stali sa cenovo dostupné pre každého. Inteligentné osvetlenie bude totiž možné ovládať pomocou aplikácií Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Assistant.
 
„Vďaka IKEA Home Smart pokoríme všetko, čo je komplikované na ovládanie a nákladné preto, aby si zákazníci mohli dovoliť mať inteligentnú domácnosť. Toto vylepšenie nás posúva o krok bližšie k uspokojeniu potrieb čo najviac ľudí a uľahčeniu ovládania,“ hovorí Bjorn Block, vedúci inteligentných riešení IKEA pre domácnosti.
 
Inteligentné osvetlenie IKEA je riešenie pripravené na priame použitie, čo znamená, že nie je potrebná nová elektroinštalácia alebo návšteva elektrikára. Novinkou bude čoskoro možnosť komunikovať s domácim systémom osvetlenia aj s pomocou aplikácií Amazon Alexa či Google Assistant a nastaviť a prispôsobiť svoje osvetlenie pomocou Apple Home. 
 
IKEA vidí vo výrobkoch pre inteligentné bývanie veľký potenciál. V ďalších rokoch sa chystá uviesť nové výrobky, ktoré umožnia ľuďom budovať si inteligentnú domácnosť.
 
Zdroj: TS
 
Pridať nový komentár
TOPlist