Intel spúšťa technológiu rozpoznávania tvárí RealSense ID

Spoločnosť Intel predstavila technologické riešenie Intel Realsense ID na autentifikáciu tvárou. Vytvorila tým porovnateľnú konkurenciu pre Face ID od spoločnosti Apple.

Systémy rozpoznávania tváre sa stali pokrokovou metódou, ktorá umožňuje napríklad odomknúť telefón, notebook alebo počítač. Spoločnosť Intel teraz predstavila technológiu RealSense ID, kombináciu hardvéru a softvéru, ktorá obsahuje aktívny hĺbkový senzor, špecializovanú neurónovú sieť, vyhradený systémový čip a zabudovaný zabezpečený prvok na rýchle a bezpečné šifrovanie a spracovanie používateľských údajov. RealSense ID pracuje so smart zámkami, kontrolou prístupu do budov, predajnými mestami, bankomatmi, kioskmi a mnohými ďalšími.

Podľa spoločnosti Intel bolo najvyššou prioritou technológie RealSense ID súkromie a mala by byť je užívateľsky prístupná. Spoločnosť Intel tvrdí, že riešenie RealSense ID je lepšie ako tradičné metódy autentifikácie, pretože má zabudovanú technológiu anti-spoofing na ochranu proti pokusom o falošný vstup pomocou fotografií, videí alebo masiek. Mieru chybného prijatia pre tento systém je jeden na milión.

Intel vysvetľuje, že táto technológia je schopná časom sa prispôsobiť používateľom, keďže vek mení aj fyzické črty človeka, čo zaručuje dlhodobé a nepretržité používanie. Očakáva sa, že softvér teda nebude mať problémy napríklad so zmenami účesu, s fúzmi či s okuliarmi. Intel RealSense ID pracuje taktiež v rôznych svetelných podmienkach pre ľudí rôznej výšky či pleti, v interiéri alebo exteriéri, počas dňa alebo noci vďaka integrovanému infračervenému senzoru.

Modul RealSense ID je určený pre komerčné účely a je možné si ho predobjednať za 99 dolárov na webe spoločnosti Intel. Na trh by mal byť uvedený počas prvého štvrťroka 2021.

 

Zdroje: Intel Newsroom, Intel

Pridať nový komentár
TOPlist