Intel sľubuje, že všetky procesory opraví do konca tohto mesiaca

, Autor: Ján Kisty

Intel sľubuje, že opraví všetky procesory do konca tohto mesiaca.

Bezpečnostné diery zvané Spectre a Meltdown sú asi najviac šírenou IT správou za posledných 10 rokov. Bodaj by nie. Všetky procesory spoločnosti Intel a ďalších subvýrobcov s architektúrou ARM sú zasiahnuté. Intel tak sľuboval, že opravu dostane viac než 90% procesorov ešte do konca minulého týždňa. Išlo o procesory staré najviac 5 rokov. Realita je iná a opráv sa dočkali v prvom rade čipsety Z370 a najnovšia rada procesorov Coffee Lake. Druhá vlna opráv by mala prísť v priebehu tohto a ďalšieho týždňa. Do konca mesiaca tak budú údajen opravené všetky procesory.

Na internete sa tiež šíria testy, ktoré poukazujú na zhoršený výkon procesorov, hlavne pri práci s SSD diskami. Niekde je pokles výkonu zanedbateľný, prakticky nulový. Na druhej strane, softvérový gigant, spoločnosť Microsoft už sľúbila, že pracuje na eliminácii znižovania výkonu. Najväčší pokles výkonu má nastať u procesorov rady Haswell a starších. 

Na záver spoločnosť tvrdí, že nevie o tom, aby sa niekomu podarilo objavenú zraniteľnosť v praxi aj zneužiť. Spoločnosť Intel je na druhej strane spokojná, pretože kooperácia s ostatnými výrobcami je vysoko nadštandardná pri riešení tohto problému.

Aktualizácia pre jednotlivé systémy je dostupná prostredníctvom BIOSu a služby Windows Update. Apple svoje zariadenia už stihol zaplátať skôr.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Intel
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist