Intel predstavil nový procesor i9-9980HK pre notebooky

Intel včera vypustil na trh novú 9. generáciu svojich procesorov. Jedným z najzaujímavejším procesorom je  i9-9980HK pre notebooky. Ide o procesor s 8 jadrami a 16 vláknami. Jeho základná frekvencia je 2.4 GHz. Režim Turbo, pri využití jedného jadra dokáže jeho frekvenciu pretočiť až na 5 GHz. V prípade využitia viacerých jadier na 4.2 GHz. Ide o naozaj vysoké hodnoty, vzhľadom na to, že ide o procesor určený pre notebooky. Naviac má procesor odomknutý násobič, takže bude možné si manuálne upraviť taktovanie.

Zaujímavé bude sledovať, ako si samotný výrobcovia notebookov poradia s jeho chladením.

Nové procesory sa majú osadzovať notebookov od 23.4.2019.

Zdroj: GURU3D, INTEL

Komentáre (1)
Chozrasčot

Včera som si kúpil nový počítač s procesorom Intel.
Teda v skutočnosti starý, lebo odmietam podporovať politiku Intelu, ktorý sa podliezol Microsoftu a che mi diktovať aký operačný systém smiem, či nesmiem používať.
Stačilo mi pred 1989.
Takže som zabil dve muchy jednou ranou, lebo som ochránil planétu pred ďalším odpadom a potrestal Intel :)
Paradoxne ten stroj je úplne nový a nepoužitý - čo potvrdilo môj preukaz, že v demokracii sa počítače kupujú hlavne skrz provízie, ale v skutočnosti na nich len niekto občas hrá Solitaire (teda aspoň v štátnej správe, monopolných firmách a firmách ktorým robí agenta štát (napríklad banky) - aj keď tam sa tiež občas nájde nejaký workoholik, ktorého však všetci považujú za psychopata a tak sa ho stránia ;)
No a čo sa týka "výkonu" - tak tie jadrá si môže Intel dať za klobúk - lebo už ak ich je viac než 4, tak prídavok reálneho výkonu je nepatrný a nad osem už to je to isté, ako keď jamu kope viac robotníkov - ak ich je viac, tak si akurát porozbíjajú krompáčmi hlavy :(
Takže kým nie sme aspoň na 10, 50 či 100GHz - tak sa ani nemusíte unúvať s reKLAMNÝMI materiálmi ;)
Alebo treba konečne zahodiť Von Neumanna, aj Harvard a konenčne roztočiť skutočne paralelné 3D štruktúry ...

Pridať nový komentár
TOPlist