Intel mení riaditeľa

Do Intelu sa vracia staro-nový riaditeľ.

Správna rada americkej spoločnosti Intel vymenovala za nového riaditeľa Pata Gelsingera. Nastúpiť na tento post by mal 15. februára 2021. Predtým už pracoval pre túto spoločnosť a zaslúžil sa o niekoľkoročné vládnutie tejto spoločnosti na poli procesorov. Gelsinger začínal v Intel v dobe, keď tam pracoval Moore a pracoval na pozícii architekt procesora 80486, pričom viedol štrnásť rôznych mikroprocesorových projektov. Zároveň bol kľúčovým človekom pri zrode procesorových radách Core a Xeon.

Do polky februára bude riadiť firmu doterajší riaditeľ Bob Swan. Správna rada firmy výmenu na riaditeľskom poste odôvodnila tým, že nesúvisí s doterajšími hospodárskymi výsledkami, no spoločnosť zároveň očakáva prekročenie príjmov za minulý štvrťrok.

Intel podľa svojich vyjadrení pokročil v 7nm výrobnom procese, o čom plánuje neskôr podrobnejšie informovať. Správna rada firmy je presvedčená, že touto výmenou bude pokračovať v zabehnutom procese transfomácie z CPU na na multi-architektúru XPU.

Gelsinger po odchode z Intelu v roku 2009 začal pôsobiť v spoločnosti EMC do roku 2012, kde mal na starosti dohľad na technickú a prevádzkovú činnosť v oblasti zálohovania a obnovy, RSA bezpečnosť, ale aj ukladanie dát ako výkonný riaditeľ a prezident. Vtedy sa stal riaditeľom spoločnosti WMware, kedy sa zo spoločnosti stal líder v cloudovej infraštruktúre a zároveň firme strojnásobil zisky.

Ostáva len dúfať, že sa pod jeho vedením podarí Intel postaviť na nohy a bude dôstojným konkurentom spoločnosti AMD, ktorá momentálne začína kraľovať na poli CPU.

Zdroj: Intel,

Pridať nový komentár
TOPlist