Intel Cannonlake budú zrejme opäť na 14nm

, Autor: Ján Kisty

Pred pár dňami sme Vás informovali o tom, že Intel potom, čo čoskoro zrejme predstaví čipset Z370 a procesory Intel Coffee Lake, budúci rok uvedie hneď aj Z390.

Ďalej sme spomínali to, že s novým čipsetom príde možnosť osadiť až 8-jadrové procesory založené na Cannonlake postavené na novom 10nm výrobnom procese. Realita? 8-jadro bude 14nm vylepšený Coffee Lake, ukázal log zo známeho programu Intel XTU. Môže sa tak stať, že toto bude už 4. generácia procesorov postavená na rovnakom výrobnom procese. Výroba 10nm sa zdá skutočne stále nevyladená a Intel sa zrejme rozhodol, že zvolí radšej osvedčenú 14/16nm technológiu. AMD na druhej strane má údajne s novým procesorom prejsť rovno na 12nm. Pripomíname, že Intel pred pár rokmi uviedol tick-tock cyklus, kedy prezentoval, že každé dva roky uvedie nový proces, toto už ale dávno neplatí. Pripomíname, že v roku 2020 to už mal byť 7nm. Revolúcia v procesoroch, zdá sa bude až spolu s Ice Lake, ktorý je plánovaný na roky 2019-2020.

Zo strany Intelu sa 8-jadro v mainstreame zdá ako logický krok, pretože AMD prinieslo 8-jadro do strednej triedy za veľmi rozumné peniaze. Ryzen 7 1700 s len 65W sa dá dnes zohnať už za približne 350€.

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
Intel
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

ono Cannonlake to tak ci tak nemal byt, ten bol pre desktop komplet zruseny davno... mohol to byt Ice Lake a ten stale by mal byt 10nm, akurat mozno dalsi rok neskor

Poslať nový komentár

TOPlist