iMessage od Apple dostáva vylepšenie pre firmy

, Autor: Ján Kurej

Chatovacia aplikácia iMessage sa dočká vylepšenia v podobe nového prvku Business Chat, ktorý bude jej súčasťou v ďalších verziách iOS. Tento nový prvok bol odhalený už minulý rok na konferencii Apple. Do praxe sa však dostáva až tento rok. Ako prví partneri, ktorí aplikáciu testujú v praxi sú veľké zahraničné spoločnosti ako Hilton, Wells Fargo alebo Discover.

Okrem bežnej komunikácie so zástupcom firmy umožní Business Chat uskutočňovať platby prostredníctvom Apple Pay a podľa potrieb spoločnosti a zákazníka, dohodnúť stretnutie.

Ide o jeden z najvýraznejších krokov spoločnosti Apple počas uplynulých mesiacov. Implementovanie tohto prvku predstavuje posun firmy smerom k B2C komunikácii a priamy odklon od platforiem konkurencie ako napríklad Messenger od Facebook alebo Twitter, či služby od Google.

Aj keď sa Vám môže zdať, že iMessage na prvý pohľad nie je vhodný nástroj na obchodnú komunikáciu - primárne bol určený na konverzáciu s rodinou a priateľmi - tak táto realita sa v budúcnosti veľmi rýchlo mení. Dôkazom je veľmi rýchli rast Instant messagingu a nič nenasvedčuje tomu, že by sa obľúbenosť tohto trendu mala nejak spomaliť. Dokazujú to aj štatistiky konkurencie. Napríklad podľa údajov Facebooku, používalo Messenger na komunikáciu so zákazníkom 80% zo 65 miliónov aktívnych spoločností zaregistrovaných na tejto sociálnej sieti.

Business Chat sa objaví v iMessage s najväčšou pravdepodobnosťou s príchodom verzie iOS 11.3, ktorá bude obsahovať viaceré vylepšenia systému.

Zdroj: Techcrunch

Kľúčové slová
Apple, business chat, iMessage, iPhone
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist