Hyundai zvoláva tisíce automobilov

Hyundai zvoláva tisíce elektromobilov pre možné problémy s batériami.

Problém samovznietenia batérií sa týka hlavne modelu Kona EV, nakoľko sa vyskytlo už štrnásť prípadov súvisiacich s touto závadou. Podľa informácií kórejského regulátora a spoločnosti Yonhap, automobilová spoločnosť Hyundai vymení dokopy 75 680 batérií v modeli Kona EV a ďalších 82 000 v ostatných elektromobiloch. Celkovo to firmu bude stáť až 736 miliónov eur.

Hyundai sa rozhodlo pre tento krok, pretože vplyvom vadných batérií zhorelo už štrnásť automobilov v Severnej Amerike a Južnej Kórei, ktoré im dodáva spoločnosť LG Chem. Spoločnosť sa rozhodla týmto krokom predísť ďalším nehodám a zvoláva elektromobily do svojich servisných centier. Zároveň, aby spoločnosť predišla prípadnému samovznieteniu, tak urobili softvérový update, ktorý obmedzil nabitie batérie na 90 percent.

Problém sa netýka len spoločnosti Hyundai. S podobným problémom totiž zápasila aj spoločnosť GM, ktorej tiež LG Chem dodávalo batérie do elektromobilov. GM nakoniec muselo zvolať 69 000 Bolt EV elektromobilov. Podobne ako Hyundai, aj GM upravilo kapacitu nabitia batérie na 90 percent pomocou aktualizácie softvéru. Incident s akumulátormi prebiehal v období 2017 až 2019, kedy sa vznietilo päť automobilov.

Spoločnosť LG Chem odmietla, že by mala byť zodpovedná za komplikácie a zároveň vyjadrila snahu spolupracovať s vládou na vyriešení tohto problému.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist