Hybridný cloud Microsoftu čoskoro aj na systémoch Dell EMC

 
Firmy dostávajú ďalšiu jednoduchú, rýchlu a bezpečnú cestu do hybridného cloudu spoločnosti Microsoft. Ten bude dostupný aj na systémoch Dell EMC.

Spoločnosť Dell EMC reaguje na rastúci záujem zákazníkov a rozhodla sa sprístupniť integrovaný systém Dell EMC Cloud pre platformu Microsoft Azure Stack. Pomocou nej je možné prevádzkovať služby z cloudu Azure vo vlastnom dátovom centre.
 
Dell EMC Cloud je postavený na serveroch Dell EMC PowerEdge a sieťových zariadeniach Dell EMC Networking. Dodávaný je na kľúč, čo znamená, že ho zákazníci dokážu spojazdniť za veľmi krátky čas. Už v priebehu niekoľkých týždňov od rozhodnutia môžu poskytovať softvérové aplikácie alebo infraštruktúru vo forme zabehnutej služby z privátneho dátového centra.
 
„Prevádzka hybridného cloudu je pre firmy vždy jednoduchšia, ak verejný aj privátny cloud fungujú v rovnakom prevádzkovom prostredí,“ dopĺňa Peter Cutts, senior viceprezident, Hybrid Cloud Platforms, Dell EMC. Vďaka Dell EMC Cloud pre Azure Stack dokážu podniky vyvíjať a nasadzovať nové aplikácie rýchlo a bezpečne bez ohľadu na to, či budú umiestnené v privátnom alebo verejnom cloude Microsoftu.
 
Hybridný cloud je dnes vo firemnom svete mimoriadne aktuálna téma. Dokazuje to aj prieskum agentúry IDC Cloudview medzi tisíckou stredne veľkých a veľkých podnikov. Takmer 80% spoločností, ktoré majú viac ako 1 000 zamestnancov, už majú stratégiu pre hybridný cloud. Viac ako polovica z nich dnes využíva súčasne verejný aj privátny cloud a ďalších 29,2% plánuje s využívaním začať budúci rok.
 
Zdroj: TS
 
Pridať nový komentár
TOPlist