Humanoidný robot Pepper, ktorý dokáže rozpoznať vaše emócie

Toto je prvý humanoidný robot s emóciami, ktorý vám poslúži ako každodenný spoločník.

Pepper dokáže rozpoznať ľudské emócie a prispôsobiť tomu svoje správanie. Zoznámte sa s ním, možno to bude i váš „kamarát“

Je navrhnutý tak, aby komunikoval so zákazníkmi, poskytoval im rôzne informácie, ale aj zábavu. V prípade, že sa rozhodnete vyhľadať nejaký produkt v obchode, jednoducho sa ho spýtajte, veľmi rád vám poradí. Dokonca mu nerobí mu žiadny problém ani hranie na gitare. Zábava s ním bude nekonečná.

Jeho výška predstavuje takmer 122 cm a hmotnosť 28 kg. V očiach má zabudovanú 3D kameru, ktorá sníma okolie, ako aj ľudské telo. Kamera deteguje ľudské pohyby až do vzdialenosti 304,8 cm. Ďalšie kamery sú umiestnené v ústach a na čele, sú určené na detegovanie tváre. V spodnej časti sú umiestnené laserové lúče, sonary  a infračervené senzory slúžiace pre navigovanie v priestore.

Pepper sa taktiež dokáže samostatne pohybovať, rozprávať a bude vás i počúvať. Časom sa vám prispôsobí, resp. je pripravený „vyrastať“ s vami, zapamätá si osobnostné črty a vaše zvyky. Síce sa jedná o zariadenie zložené z niekoľkých senzorov, elektroniky a mechanických častí, Pepper vás bude jednoducho milovať. No kto by nechcel takého blízkeho spoločníka? 

Zdroj: CNET

Pridať nový komentár
TOPlist