Hudba budúcnosti? Premiéra skúšobného 8K vysielania!

Podujatie SES annual Industry Days odštartovalo oznámením satelitného operátora o skúšobnom vysielaní 8K signálu priamo na TV s plochou obrazovkou so vstavaným satelitným prijímačom.

8K obsah vysielaný cez orbitálny slot Astra 28,2°E bol predstavený na dvojdňovom podujatí, ktoré sa konal v Luxemburgu. Spin Digital poskytol odbornosť na kódovanie a Samsung 8K televízor pre príjem a dekódovanie vysielaného signálu (7680×4320 pixelov a 50 fps), pričom sa použil HEVC enkóder pri prenosovej rýchlosti 70 Mbps. 82” QLED TV Samsung 8K Q950RB prijíma signál priamo a využíva parametre prenosu DVB-S2 špeciálne pre toto skúšobné vysielanie.

Vysielanie obsahu v kvalite 8K vo viacerých video formátoch vyžaduje efektívne kódovanie videa a spoľahlivú technologickú infraštruktúru. Technológia kompresie bude v najbližších rokoch efektívnejšia a skúšobné vysielanie ukazuje, že satelit je schopný spoľahlivo poskytovať prenosové rýchlosti potrebné na distribúciu 8K signálov naprieč kontinentami. Podujatia tohto alebo podobného charakteru sú nielen ideálnou platformou na prezentáciu najnovších produktov a služieb, ale vďaka celosvetovej účasti umožňuje aby jednotlivé spoločnosti medzi sebou diskutovali o konceptoch a možnostiach.

Komentáre (5)
rene

ludske oko ma rozlisenie 500 nieco k. to je cesta nie tieto talafatky a trapne 8k.

:Pjetro de

8K je pre TV neskutocne zbytocna chujina, miesto toho sa ten datovy tok mohol vyuzit na 4 ks. 4K streamov

ved preboha este tot pred dekadou sme pozerali analogove vysielanie v priblizne DVD rozliseni co sa tyka poctu riadkov (576i)

8K

Vyspele krajiny prechadzaju na 8K - a na slovensku televizie nechcu vysielat ani DD5,1

PIETRO WALTZMAN

MAM 4K, A UZ TO MAM POCIT, ZE NAAACOOOO<<<

PIETRO WALTZMAN

4k je uz DOSTACUJUCE, spotreba, spotreba, spotreba... setrime tu nasu planetu

Pridať nový komentár
TOPlist