Huawei verí, že prežije

Zakladateľ spoločnosti Huawei verí, že spoločnosť prežije ťažké časy.

Čínska technologická spoločnosť Huawei nezažíva práve najľahšie obdobie vo svojej histórii. Od nástupu Donalda Trumpa do prezidentského úradu sa spoločnosť potýka s existenčnými problémami, keď sa dostala na Trumpov Čiernu listinu. Neskôr bola nútená odpredať svoju dcérsku značku Honor. Stalo sa tak po zmene prezidenta na čele Spojených štátov amerických, kedy sa novou hlavou štátu stal Joe Biden. Doposiaľ sa s Trumpovým zoznamom nič nedeje a Huawei naďalej dopláca na bývalú vládnu administratívu.

Zakladateľ spoločnosti Huawei - Ren Zhengfe sa nedávno vyjadril, že si je istý a verí, že spoločnosť prekoná tieto zlé časy. Zároveň sa Zhengfe vyjadril, že od inaugurácie nového prezidenta, zaznamenala spoločnosť pozitívny rast tržieb a čistého zisku. To znamená, že firma sú naďalej drží dobré meno a dôveru medzi zákazníkmi. 76 ročný zakladateľ spoločnosti, by zároveň rád uvítal telefonický rozhovor s novým prezidentom Bidenom.

Spoločnosť aktuálne vyrovnáva straty z priemyslu so smartfónmi pomocou ťažobného priemyslu, inteligentných letísk a ďalších oblastí podnikania gigantu. Zároveň sa zakladateľ vyjadril, že spoločnosť nemá v pláne predávať svoje ďalšie podniky a tiež nemá prísť ku zmenám vo vedení. Zhengfe zároveň taktiež poprel fámy o predaji prémiových značiek rady P a Mate.

Podľa Zhengfea by mali Spojené štáty americké zvážiť svoju stratégiu v oblasti technológii čipov, nakoľko sa Intel aktuálne potýka s problémami. Nedávno totiž Intelu klesol tržný podiel a mali by dovoliť Huaweiu obchodovať s USA.

Zdroj: Cnet, Reuters,

Pridať nový komentár
TOPlist